Pages Navigation Menu

Materac i jego wiek emerytalny …

Materac, jak wszystko w przyrodzie starzeje się. To prawda, okrutna, ale szczera. Niemożliwym jest, żeby materac kupiony np. w czasach narzeczeńskich służył nam całe życie. Ba, nawet do złotych godów raczej nie posłuży. Z reguły materac wymieniamy, gdy ten, na którym śpimy jest wyraźnie zdeformowany. Trzeba jednak pamiętać o tym, że choćby Materace-Dla-Ciebie Mitei był od 20 lat tak samo wygodny to, niestety trzeba go wymienić po upływie maksymalnie 10 lat.

Po pierwsze, gdy nasz materac ma 20 lat – trzeba go wymienić, gdyż jest już zwyczajnie stary. To nic, że producent daje na niego 30-letnią gwarancję. To znaczy tylko tyle, że jest on przekonany iż w tym czasie wkład materaca nie ulegnie zniszczeniu. Nie chroni to jednak przed rozwojem roztoczy, bakterii i pleśni, czyli tego, czego (przynajmniej na początku) nie widzimy gołym okiem, a co ma wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też materac musi zostać wymieniony, chociażby ze względów higienicznych. Niestety, zazwyczaj po kilkuletnim użytkowaniu materac zamienia się w siedlisko alergenów w postaci nieprzyjemnej mieszaniny kurzu, naskórka, włosów i roztoczy.

Kolejną oznaką, że już czas na zmianę materaca jest komfort snu. Jeśli rano budzimy się z bolącymi plecami lub materac jest zwyczajnie niewygodny to oznacza, że już czas dać mu odejść do krainy wiecznych łowów. Ta sama zasada działa w przypadku, gdy rano mamy oznaki alergii, np. katar lub kaszel. To kurz zbierający się w materacu daje nam o sobie znać. Czas na zmiany nadchodzi również, gdy materac skrzypi lub, gdy sprężyny stanowiące jego wkład stają się wyczuwalne.

Szczególną uwagę na swój materac powinni zwracać miłośnicy jedzenia i picia w łóżku. Względy estetyczne pod postacią ogromnej plamy po kawie może nie są najważniejsze, ale jeśli został zalany wkład materaca i nie wysechł dobrze, to już efekty zapachowe kwalifikują materac do wymiany. Gdy już kupicie nowy materac to pamiętajcie również o nakładce ochronnej! To ważne również u wszystkich dzielących materac z ukochanym pupilem. Sierść i ślady brudnych łapek to żadna ozdoba naszego materaca.

Materac kwalifikuje się do wymiany również, gdy ze statusu „singiel” przechodzimy na „zajęty”. Wynika to z tego, że materac obecnie przez nas używany może być zwyczajnie za mały lub nieodpowiedni dla dwóch osób. A inwestycja w dobry materac to inwestycja w przyszłość naszego związku.

Zatem podsumowując, standardowy wiek emerytalny materaca to 7, maksymalny 10 lat. Po tym czasie powinien z honorami przejść do stanu spoczynku.

Na poszukiwania godnego następcy waszego wysłużonego materaca zapraszamy do naszych salonów firmowych, chętnie pomożemy w dokonaniu odpowiedniego wyboru!