Pages Navigation Menu

Materace bonellowe

Materace bonellowe składają się z pojedynczych sprężyn, które zostały ułożone w uporządkowanym systemie. Wkład sprężynowy typu bonell cechuje elastyczność powierzchniowa, co znaczy, że niewielkie obciążenie wywołuje nieznaczny opór sprężyn, zaś w przypadku zwiększonego nacisku opór sprężyn wprost proporcjonalnie zwiększa siłę wypierania.

Materace bonellowe charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na obciążenia. Połączenie ze sobą sprężyn typu bonell sprawia, że materac jest bardzo wytrzymały, a właściwa cyrkulacja powietrza zapewnia mu przewiewność. Materace tego typu cieszą się wielką popularnością, ponieważ nie maja nic wspólnego ze swoimi poprzednikami z wkładem, który wpijał się w ciało i uwierał w czasie snu.

Wnętrze materaca bonellowego wzbogacane jest o warstwę pianki termoaktywnej, która jest wrażliwa na wydzielane przez ciało ciepło. Pod jego wpływem staje się niezwykle plastyczna – przybiera kształt śpiącej osoby i wpływa na rozluźnienie mięśni oraz uwalnia ciało w kluczowych miejscach od nadmiernego ucisku. Dodatkowo materac może zostać powiększony o matę kokosową, która nadaje mu twardości, niwelując tym samym efekt zapadania się w materaca przez osoby puszyste. Kokos nie uczula i jest bezwonny, więc dodatkowo nadaje materacowi właściwości antyalergicznych.