Pages Navigation Menu

Materace lateksowe, czyli nie taki wilk straszny…

W dzisiejszych czasach niemalże każdy z nas ma mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem. Spanie na byle czym dodatkowo pogłębia te problemy. Nie dziwi więc, gdy jednym z pierwszych kryteriów wyboru materaca jest magiczne słowo „ortopedyczny”. Wiele osób mylnie sobie tłumaczy to określenie. Kierując się błędnym stereotypem z góry zakładają, że materac ma być twardy, najlepiej z kokosem. To błąd. Materac o właściwościach ortopedycznych ma za zadanie dobrze dopasować się do naszego ciała i tym samym dać podparcie dla kręgosłupa. Jeśli wybierzemy zbyt Brizo Materace-Dla-Ciebietwardy materac to nie spełni on swojego zadania.

Najlepszymi materacami pod kątem ortopedycznym są materace lateksowe. Lateks jest materiałem o niezwykłej elastyczności. Reaguje niemalże od razu na każdą zmianę pozycji snu dopasowując się do ciała. Dodatkowo jest też bardzo wytrzymały. Szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu i jest odporny na wszelkie odkształcenia. Co bardzo istotne materace lateksowe posiadają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Dzięki otworkom na całej swojej powierzchni charakteryzują się także doskonalą wentylacją.

Materace lateksowe mogą być wykonane w całości z bloku pianki lateksowej jak materac Brizo (H2 lub H3). Ten konkretny model jest wykonany z pianki będącej mieszaniną lateksu syntetycznego (80%) i naturalnego (20%). Jest bardzo sprężysty. Idealnie dopasowuje się do ciała. W ofercie posiadamy także materac z lateksu naturalnego (100%) – Li. Ten konkretny model charakteryzuje się jeszcze lepszą podatnością na wywierany nacisk co przekłada się na jego doskonałe właściwości ortopedyczne. Osobom o większej wadze (80-110kg) polecamy materac Cyklop zbudowany z bloku pianki lateksowej wzbogaconej obustronnie warstwą maty kokosowej.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie lateksu ze sprężynami. Doskonałym przykładem są tu materace typu multipocket (posiadające 508 szt. sprężyn/m2). Materac Herakles (H2) posiada obustronnie po 4cm lateksu, dzięki czemu jest bardzo plastyczny, a jednocześnie daje stabilne podparcie dla ciała. W wersji H3 idealnym przykładem jest materac Horus, który pod 4cm warstwą lateksu posiada dodatkowo 1cm maty kokosowej, dzięki której nie zapadamy baby comfort Materace-Dla-Ciebiesię w sprężyny.

Materace lateksowe są także idealnym rozwiązaniem dla dzieci. Trwałość, właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, doskonałe dopasowanie się do ciała – to wszystko przemawia zdecydowanie na ich korzyść. Wszystkie te cechy charakteryzują materacyk Baby Comfort.

Wiele osób obawia się materaców lateksowych – zupełnie niepotrzebnie. Lateks jest jednym z najlepszych komponentów stosowanych w materacach. To naturalny surowiec używany przy produkcji materaców rehabilitacyjnych. Jego struktura minimalizuje ryzyko rozwoju roztoczy i występowania pleśni. Dobroczynne właściwości lateksu zdecydowanie poprawiają komfort snu.

Zapraszamy do testowania naszych materaców, czekamy na Was w naszych salonach.