Pages Navigation Menu

Materace miękkie

Zawsze powtarzamy, że materac należy dobrać do wagi. To teoria. Jak jest w praktyce? W praktyce bardzo ważną, jak nie najważniejszą kwestią są nasze przyzwyczajenia i to jak się czujemy na danym materacu. Wiele osób, niezależnie od wagi uwielbia spać na materacach miękkich i tylko na takich są w stanie wypocząć i czują się komfortowo. Długoletnie przyzwyczajenia trudno zmienić, a jeśli dodatkowo przynoszą one pozytywne rezultaty to też nie ma sensu na siłę z nimi walczyć. Zatem dziś kilka propozycji dla osób ceniących sobie mięciutkie materace.

Wszystkim osobom szukającym miękkiego materaca sprężynowego polecamy materac Perseusz. Co prawda posiada on oznaczenie H2, czyli z założenia jest średniotwardy, jednak jego budowa sprawia, że powierzchnia spania jest niezwykle plastyczna. To materac typu multipocket, posiada 508 sztuk sprężyn/m2. Są to sprężyny kieszeniowe. Każda w osobnym woreczku pracują indywidualnie reagując na oddziałujący na nie nacisk. Już samo to sprawia, że materac Perseusz jest materacem miększym niż inne modele średniotwarde. Tak duże zagęszczenie sprężyn to jednocześnie ich mniejsze średnica, zatem są również bardziej wrażliwe. Jednak nie jest to część decydująca o jego miękkości. Jego najistotniejszym elementem jest 5 cm pianki termoaktywnej po obu jego stronach, która pod wpływem ciepła mięknie nadając powierzchni elastyczności i przyjemnie otulającej miękkości.

Zdecydowanie wśród miękkich materaców królują jednak pianki. Materac Ceres jest zbudowany na bazie pianki wysokoelastycznej, natomiast jego górną część stanowi 5 cm pianki termoaktywnej. To połączenie idealne dla wszystkich osób ceniących sobie miękkie posłania. Pianka dostosowuje się pod wpływem temperatury ciała dając idealne podparcie dla kręgosłupa.  Materac Cortina z kolei to iście królewskie posłanie. Przyjemniej miękkości nadaje mu pokrowiec przepikowany pianką memory. Robiąca wrażenie grubość tego materaca (27 cm) sprawia, że poczujemy się niczym w królewskiej sypialni.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są materace lateksowe, szczególnie te z lateksu naturalnego jak materac Li. Są one niezwykle sprężyste i elastyczne. Idealnie dopasowują się do ciała podpierając kręgosłup, co z kolei przekłada się na znakomite właściwości ortopedyczne. Ważną kwestią jest wentylacja materaców lateksowych.Posiadają one na całej powierzchni otworki, które zapewniają im doskonały przepływ powietrza.

Zapraszamy do testowania 🙂