Pages Navigation Menu

Materace nawierzchniowe – co to za stwory?

Czasami zdarza się tak, że jesteśmy posiadaczami dobrego materaca, ale niestety jest nam na nim niewygodnie. Jest za twardy, za miękki, mało sprężysty albo po prostu nie taki jak nam trzeba, żeby się wyspać. Jest natomiast nowy, niewygnieciony, więc nie ma palącej potrzeby jego wymiany. Czasami po prostu nie możemy sobie pozwolić w tej chwili na zakup nowego materaca. Co więc zrobić w tej sytuacji? Męczyć się na nim kolejne miesiące albo nawet lata?! Cóż …. Ta opcja nie jest wskazana. Jak wielokrotnie podkreślamy – komfortowy sen to podstawa naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, lepiej więc nie narażać się na niewygodę. Tym bardziej, że są na taką sytuacje specjalne „środki„. Rozwiązaniem są dostępne w naszej ofercie materace nawierzchniowe! Pełnią one funkcję nakładki na materac i powstały właśnie po to, by zapewnić wygodę spania bez konieczności całkowitego opróżniania naszego konta. To jest jak najbardziej możliwe!

Oferta jest bogata, zatem każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Można wybrać taki materac z pianki memory lub lateksu – jeśli chcemy zmiękczyć powierzchnię naszego łóżka. Jeżeli nasz materac jest za twardy i rano wstajemy obolali, taka warstwa pianki (około 4-5 cm) będzie idealnym lekarstwem na takie poranne Materace Dla Ciebie - atedolegliwości. Materac Taleja zbudowany z pianki termoelastycznej zniweluje powstające dotychczas uciski, poprawi krążenie i zapewni przyjemne uczucie ciepła oraz lekkiego zapadania się w materac. Delikatnie otuli nasze ciało zapewniając jednocześnie świetne podparcie dla kręgosłupa.

Lateksowy materac Leto będzie idealny dla wszystkich nocnych wiercipiętów. Lateks to ortopedyczny materiał o bardzo elastycznej i sprężystej powierzchni. Błyskawicznie zareaguje na każdą zmianę pozycji ciała zachowując prostą linię kręgosłupa. Dodatkowo jest on bardzo higieniczny i antyalergiczny. Specjalne otwory w materiale odprowadzają wilgoć i zapewniają cyrkulację powietrza, a sam materiał uniemożliwia rozwój roztoczy, bakterii, pleśni i grzybów. Polecany jest dla wszystkich zmagających się z bólami pleców oraz osób starszych, przeciwdziała bowiem również odleżynom.

Jeśli obawiamy się zbyt miękkiej powierzchni doskonale sprawdzi się połączenie lateksu z płytą kokosową. Materac Ate zachowuje wszelkie właściwości lateksu, ale powierzchnia zostanie utwardzona matą kokosową.

Kokos wskazany jest dla wszystkich miłośników twardych powierzchni. To bardzo trwały, ekologiczny i higieniczny materiał. Jeśli powierzchnia łóżka jest zbyt miękka to odpowiednim w tej sytuacji będzie materac Iaso. Wkład z samej maty kokosowej czyni go bardzo twardym. Idealny dla osób o większej wadzie – zapobiega efektowi zbytniego zapadania się powierzchnię materaca. Równocześnie jest przewiewny i antyalergiczny, bo sole mineralne zawarte w łupinie orzecha kokosowego uniemożliwiają rozwój drobnoustrojów.

Materace nawierzchniowe wzbogacone o hydrożel przydadzą się każdemu, kto ma problem z poceniem się w nocy. Posiadamy w ofercie dwa takie produkty. Ten innowacyjny materiał obniża wykrytą temperaturę ciała o około 3 stopnie C. Nadaje tym samym uczucie przyjemnego chłodu i odświeżenia. Podstawą materaca Arkadia jest pianka memory, a materac Achaja z kolei wzbogacono o lateks, nadający mu większej sprężystości.Materace Dla Ciebie - arkadia

W naszej ofercie są również dwa materace wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Roni to materac nawierzchniowy wypełniony łuską gryki. Wyrównuje powierzchnię materaca zapewniając właściwe podparcie ciała, przeciwdziałając odleżynom. Również zapobiega poceniu się, ponieważ łuska gryki się nie nagrzewa, oraz zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza w materacu. Materac Mako to nawierzchniowy materac gorczycowy. Ten wkład dzięki swoim właściwościom przyniesie ulgę cierpiącym na niedowład mięśni, bóle reumatyczne i stany zapalne układu kostnego.

Jak widać możliwości wyboru jest wiele. Dodatkowym atutem materacy nawierzchniowych jest to, że można je w każdej chwili zdjąć i schować. Można je składać, nie zajmują dużo miejsca. Mogą też rozwiązać problem z przenocowaniem gości, stanowiąc dodatkową, ale bardzo wygodną, powierzchnię do spania. Mają wiele zalet. Warto więc wziąć pod uwagę zakup, któregoś z tych materacy. Nie wydamy na nie fortuny, a zapewnimy sobie wiele dobrych, spokojnych nocy, wypełnionych pięknymi snami.