Pages Navigation Menu

W specjalnych przypadkach materace zmiennociśnieniowe – rehabilitacyjne i przeciwodleżynowe

Większość z nas szukając materaca o właściwościach ortopedycznych ma na myśli przede wszystkim taki, który dobrze dostosuje się do kształtu ciała, podeprze kręgosłup i sprawi, że rano będziemy się budzili rześcy i wypoczęci. I jest to jak najbardziej słuGama Materace-Dla-Ciebieszny tok myślenia. Jest jednak pewna grupa ludzi, dla których materac musi posiadać znacznie więcej funkcji. Są to osoby, które ze względów zdrowotnych są, mówiąc brutalnie – przykute do łóżka. W takich specjalnych przypadkach są potrzebne rozwiązania, które zapewnią choremu pełen komfort, które sprawią, że leżenie i jego skutki nie będą udręką.

Dla takich osób jest dedykowana grupa materacy rehabilitacyjnych, które są materacami zmiennociśnieniowymi, a także przeciwodleżynowymi. W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy takie materace do zadań specjalnych. Pierwszym z nich jest materac przeciwodleżynowy rurowy z pompą Gama. Został on wykonany z bardzo trwałego tworzywa PCV, co sprawia, że jest niezwykle wytrzymały. Jego komory zostały ułożone w tzw. strukturze poprzecznej. Jego wnętrze wypełnia się powietrzem dzięki pompie elektrycznej. Doki Materace-Dla-CiebieCyklicznie (co 9 minut) ciśnienie w komorach ulega zmianie co pozwala na zmianę punktów podparcia minimalizując ucisk w częściach ciała, które są najbardziej narażone na powstawanie odleżyn. Poprawia krążenie w tkankach podskórnych i zmniejsza napięcie mięśni. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac Gama działa przeciwodleżynowo. Materac ten wytrzyma obciążenie do 150 kg.

Materacem o podobnych właściwościach, jest materac przeciwodleżynowy rurowy z pompą Doki. Jego maksymalne obciążenie to 130 kg. On również posiada poprzecznie ułożone komory i poprzez pompę elektryczną jest wypełniany powietrzem. W tym modelu ciśnienie zmienia się co 12 minut. Działa przeciwodleżynowo niwelując naciski dzięki zmianie punktów podparcia.

Ostatnim z trzech oferowanych przez materacy przeciwodleżynowych jest materac przeciwodleżynowy z kompresorem Pako. To bardzo wytrzymały model dzięki zastosowaniu trwałego materiału PCV. W odróżnieniu od Pako Materace-Dla-Ciebiepoprzedników posiada bąbelkową strukturę. Dzięki pompie zasilającej jego komory napełniane powietrzem, a ciśnienie w nich zmienia się cyklicznie – co 12 minut co sprawia, że przeciwdziała on powstawaniu odleżyn i uszkodzeń skóry. Jego maksymalne obciążenie to 110 kg.

Długotrwałe leżenie przyczynia się do powstawania bolesnych odleżyn co dodatkowo pogarsza stan i tak cierpiącego domownika. Zwłaszcza osoby przewlekle chore, po różnego rodzaju wypadkach, czy osoby starsze potrzebują czegoś więcej niż zwykłego materaca. Takie osoby dużo czasu spędzają w łóżku, a długotrwałe leżenie w jednej pozycji, nawet na dobrym materacu nikomu na zdrowie nie wyjdzie. Powoduje to bowiem uciski, blokuje przepływ krwi, i napina boleśnie mięśnie. Już drobne, ale częste zmiany pozycji pozwolą uniknąć tych przykrych dolegliwości i jeśli zależy nam na poprawieniu komfortu leżenia schorowanej osoby warto zwrócić uwagę na przeciwodleżynowe materace zmiennociśnieniowe.