Pages Navigation Menu

Materace termoelastyczne – dla kogo?

Marzy Ci się komfortowy sen oraz poranna pobudka bez bólu pleców? W takim razie Twoja uwaga powinna skierować się na materace z pianki termoelastycznej. Pianka termoelastyczna to szczególny rodzaj podłoża do spania – cechuje się ona unikalnymi właściwościami przedkładającymi się na wysoką wygodę wypoczynku oraz działanie prozdrowotne. Jak dokładnie działają materace z pianką termoelastyczną i dla kogo będą one najlepszym wyborem?

Materace termoelastyczne - dla kogo?

Czym wyróżnia się pianka termoelastyczna?

Pianka termoelastyczna to rodzaj komponentu, z jakiego wykonuje się nowoczesne materace. Poszczycić się może ona ciekawą genezą powstania: została wynaleziona przez naukowców NASA, szukających metody, aby zwiększyć komfort astronautów w momentach dużych przeciążeń organizmu (takich jak np. start promu kosmicznego).

Pianka termoelastyczna wykonana jest z poliuretanowej pianki visco. Stosuje się ją w materacach w połączeniu z innymi komponentami (np. sprężynami kieszeniowymi lub warstwą z innej pianki) – takie działanie wynika z jej właściwości. Jakich dokładnie? Pianka termoelastyczna posiada szereg wyjątkowych cech, którymi nie mogą poszczycić się inne materace piankowe. Przede wszystkim materac posiadający warstwę pianki termoelastycznej  (jak chociażby model Ceres  ) doskonale dopasowuje się do ciała – nie tylko pod wpływem jego nacisku na powierzchnię, ale także pod wpływem temperatury. I to właśnie ciepłota ciała użytkownika pozwala materacowi na idealne dopasowanie się w trakcie snu.

Pianka termoelastyczna sprawia, że uzyskujemy wręcz doskonałe podparcie dla kręgosłupa przy jednoczesnym działaniu rozluźniającym na tkanki miękkie (w tym mięśnie). A zatem pianka termoelastyczna pozwala nie tylko na stabilizację ciała, ale także na jego kompleksowe odprężenie. Ponadto, materace z pianką visco wpływają pozytywnie na ukrwienie ciała. Kolejną pozytywną cechą materacy termoelastycznych jest ich wysoka wytrzymałość – choć nie należą one do najtańszych produktów, to są niezwykle trwałe i mogą służyć przez długie lata.

A jak się śpi na materacu z pianką termoelastyczną? Daje on przyjemne uczucie otulenia przez materac, gdyż idealnie dopasowuje się do ciała. Przekłada się to na przyjemny, relaksujący i prozdrowotny sen.

materac posiadający warstwę pianki termoelastycznej model Ceres

Materace termoelastyczne – dla kogo będą najlepsze?

Dla kogo zakup materaca termoelastycznego może się okazać trafionym pomysłem? Pianka visco posiada właściwości, które z pewnością będą docenione przez:

  • Osoby z problemami zdrowotnymi cierpiące na bóle kręgosłupa, bóle pleców i nadmierne napięcie mięśni oraz problemy z krążeniem;
  • Sportowców narażonych na duże przeciążenia i napięcia mięśniowe (w takim materacu szybciej zregenerują oni swój zmęczony organizm);
  • Osoby starsze, gdyż materace termoelastyczne posiadają właściwości wspomagające regenerację ciała;
  • Pary śpiące razem – materace termoelastyczne zapewnią obydwu partnerom komfortowy wypoczynek, zmniejszą bóle kręgosłupa i – co ważne – będą służyć przez długi czas;
  • Osoby stosujące profilaktykę wad postawy,
  • Każdego, kto ceni sobie wysoki komfort snu.

A jakie są wady materacy termoelastycznych? Mimo licznych zalet istnieje grupa osób, która powinna zrezygnować z zakupu materaca z pianki termoelastycznej. Szczególnie mowa tu o osobach borykających się z nadmierną potliwością – jako że pianka visco reaguje na ciepło ciała, to może jedynie wzmagać potliwość w trakcie snu. Materace z pianki termoelastycznej, choć z reguły są wytrzymałe, nie są zalecane osobom o bardzo dużej masie ciała.

Materac termoelastyczny z pianką HR

Materac z pianki termoelastycznej może występować jako produkt “samodzielny” lub łączony z innym rodzajem pianki. W naszej ofercie znaleźć można propozycje materacy wykonanych z pianki termoelastycznej i pianki HR.

Przykładem modelu łączącego obydwa komponenty jest materac Keto, dostępny w wariancie twardym H3. Został zbudowany z trzech rodzajów pianek: pianki antybakteryjnej, pianki wysokoelastycznej (nadaje twardość i zapewnia właściwe podparcie) oraz (z wierzchu) profilowanej pianki termoelastycznej visco, wyposażonej w 7 stref twardości.

Materac z pianki termoelastycznej

Dla osób o niższej wadze ciała przeznaczony jest materac Ceres – posiada on aż 5-centymetrową warstwę pianki visco oraz podstawę z solidnej i przewiewnej pianki wysokoelastycznej HR (cała grubość materaca wynosi aż 17 cm!). Pianka visco pomalutku mięknie pod wpływem temperatury ciała, otulając je i podpierając kręgosłup. Ten model wyposażony został w dwie różne strony twardości – strona z pianką visco ma twardość H1, po obróceniu go na drugą stronę (gdzie znajduje się pianka wysokoelastyczna) posiada on twardość H2. Kolejną propozycją materaca łączącego właściwości pianki termoelastycznej i pianki HR/wysokoelastycznej jest materac Lucca. To kolejna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się porządnie wyspać. Bazę tego materaca stanowi 12-centymetrowa, wysokiej klasy pianka HR, która posiada 7 stref komfortu. Na górze zastosowano 4 cm pianki visco.

Materac termoelastyczny z pianką lateksową

Osoby, które chcą przeciwdziałać bólom pleców i cenią sobie wysoki komfort wypoczynku może przypaść do gustu materac termoelastyczny z pianką lateksową.

Model Sensit to materace termoplastyczne dostępne w twardościach H2 i H3. Bazę stanowi  pianka wysokoelastyczna HR (15 cm), którą uzupełniaj pianka memory (5 cm) w warstwie środkowej i pianka lateksowa (4 cm) na górze materaca. Takie połączenie sprawia, że wyczuwalne jest działanie pianki memory, a lateks sprawia też, że materac nie utrzymuje temperatury.

Zestawienie pianki visco z lateksem znaleźć można także w materacu multipocket Tetyda oraz w twardym modelu Hyperion. Każdy z nich doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając optymalny komfort i dbając o profilaktykę zdrowia kręgosłupa. Materace te także wyróżniają się “dwustronnością” – z jednej strony umieszczona została pianka lateksowa, z drugiej strony – pianka termoelastyczna. Jest to dość ciekawe połączenie, które daje możliwość “wyboru” na jakiej powierzchni chcemy spać w zależności od okoliczności i potrzeb. Nasi klienci najczęściej w zimne miesiące decydują się spać na piance termoelastycznej, z kolei podczas letnich upałów obracają materaca na bardziej przewiewną stronę lateksową.