Pages Navigation Menu

Memory i lateks w jednym materacu.

Pianka termoelastyczna (nazywana memory lub visco) i pianka lateksowa to obecnie dwa najbardziej poszukiwane przez klientów komponenty. Pianka memory powoli i delikatnie dopasowuje się do ciała idealnie otulając i podpierając kręgosłup. Sama w zasadzie nie ma sprężystości stąd charakterystyczna pamięć kształtu. Jest niezwykle komfortowa i dodatkowo wspomaga krążenie. Jej przeciwieństwem jest memory_pianka Materace-Dla-Ciebielateks. Ten materiał jest z kolei bardzo sprężysty i elastyczny – działa tylko na nacisk, błyskawicznie dopasowując się do ciała i błyskawicznie powracając do pierwotnego kształtu. Polecany szczególnie osobom, które w nocy często się wiercą i stale obracają z boku na bok. Nie ma odpowiedzi, który materiał jest lepszy, ponieważ oba mają świetne właściwości ortopedyczne. Można jedynie odpowiedzieć, która pianka bardziej danej osobie odpowiada.

Są jednak takie modele, które łączą w sobie oba te komponenty. Powstały właśnie z myślą o klientach, którzy nie potrafią albo nie chcą wybrać jednego faworyta. Bo po co wybierać skoro można mieć obie pianki i cieszyć się najlepszymi właściwościami obu komponentów?

Pierwszym polecanym modelem jest Sensit. Dostępny w dwóch twardościach – H2 (średni) i H3 (twardy). W tym materacu stabilną bazą jest pianka wysokoelastyczna HR (15cm), którą uzupełniają właśnie 2 komfortowe pianki – pianka memory (5cm) w warstwie środkowej i pianka lateksowa (4cm) na górze materaca. Takie połączenie i ułożenie komponentów nie jest przypadkowe. Sprawia, że wyczuwalne jest działanie pianki memory, a dzięki dodatkowi lateksu materac zyskuje na elastyczności i szybciej dopasowuje się do ciała. Lateks sprawia też, że materac nie utrzymuje temperatury (co może być wyczuwalne na piance memory), nadaje się więc doskonale dla osób nie lubiących gdy jest zbyt ciepło.

Kolejnym materacem, w którym znajdziemy obie omawiane pianki jest materac Tetyda o twardości H2. Głównym wkładem są tutaj sprężyny o dużym zagęszczeniu (508 sztuk na m/2), które dla jeszcze lepszego podparcia ciała zostały ułożone w 7 stref twardości. W tym modelu mamy dwie różne strony o innych właściwościach. Z jednej strony warstwę pianki termoaktywnej (5cm), natomiast z drugiej lateks (4cm). Materace tego typu powinno się obracać co pół roku. W tym modelu strony możemy dopasować do pór roku – strona z pianką memory to świetna propozycja na zimne miesiące jesienno-zimowe, kiedy każda dodatkowa ilość ciepła jest pożądana, zaś w ciepłe miesiące wiosenno-letnie lepiej sprawdzi się Materace Dla Ciebie - lateksstrona z lateksem. Dwie różne pianki to również dodatkowa motywacja do obracania materaca. Dla osób o większej wadze (powyżej 80kg) lub preferujących spanie na twardszej powierzchni mamy podobny model o twardości H3 Hyperion, w którym obie strony zostały dodatkowo utwardzone warstwą kokosu (1cm).

Jeśli mamy niewygodny materac czy twardą wersalkę te pianki również świetnie się sprawdzą w tej sytuacji. Ratunkiem może być nawierzchniowy materac Itanos. Wkład ze specjalnych sprężyn stretchpocket – o wysokości 3cm i zagęszczeniu 60 sztuk na m/2, z jednej strony uzupełnia warstwa lateksu (2cm) a z drugiej pianki memory (3cm). Ten model idealnie zmiękczy powierzchnię spania, nada dodatkowego komfortu oraz delikatnie wyrówna odkształcenia. To rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają w planach wymiany sypialni, a nie chcą się dłużej męczyć na niewygodnej powierzchni spania.

Pianka visco w połączeniu z lateksem to również propozycja dla najmłodszych. W modelu Piotruś warstwę pianki memory (5cm) i lateksu (4cm) łączy mata kokosowa (1cm). Takie połączenie zapewnia maluszkowi optymalne podparcie ciała, naturalne komponenty i wyjątkowy komfort snu.

W poszukiwaniu wszystkich przedstawionych modeli zapraszany na naszą stronę i do naszych sklepów stacjonarnych.