Pages Navigation Menu

Najlepsze pianki

 

Rodzaje pianek

W kontekście materacy pianki coraz częściej są kojarzone z wysokim stopniem komfortu. Pianki uginają się punktowo dzięki temu świetnie nadają się dla dwóch osób. Przy produkcji materacy stosuje się jednak kilka różnych pianek a pianka piance nie równa.

Pianka poliuretanowahr Materace-Dla-Ciebie

Najbardziej podstawowym rodzajem pianek i jest pianka poliuretanowa PUR. W produkcji materacy ma bardzo szerokie zastosowanie i znajdziemy ją w wielu modelach. Materace z niej wykonane charakteryzują się niewysoką ceną – to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Modele tego typu – jak Klio, Erato czy Nike to dobre rozwiązanie dla dzieci i młodzieży. Nadają się również dla dorosłych, którzy nie mają poważniejszych problemów z kręgosłupem i poszukują niedrogiego materaca.

Pianka wysokoelastyczna HR

Lepszą odmiana pianki poliuretanowej jest pianka wysokoelastyczna HR. Materace z niej wykonane są bardziej sprężyste i wytrzymałe. Charakteryzują się również lepszą wentylacją, dzięki otwartokomórkowej budowie, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza w materacu. To materiał wskazany dla alergików zarówno młodszych (jak bezstrefowy materac Mojry) jak i starszych (np. modele Cortona czy Mossel) 🙂

Materace Dla Ciebie - lateksPianka lateksowa

Jednym z najlepszych komponentów jest lateks. To pianka powstająca w wyniku wulkanizacji mleczka kauczukowego, czyli żywicy z drzew kauczukowych. Materiał ceniony przede wszystkim za swoje właściwości ortopedyczne – idealnie podpiera sylwetkę i błyskawicznie reaguje na każdą zmianę pozycji snu. Jest też szczególnie polecany alergikom – tworzy środowisko niesprzyjające rozwojowi roztoczy, nie chłonie wilgoci, jest antybakteryjny i antygrzybiczny. Najczęściej w materacach występuje lateks mieszany. Zwykle w proporcjach: 20% naturalnego lateksu i 80% lateksu syntetycznego. Mamy w ofercie modele jednolite (bezstrefowe dla dzieci jak materac Astrea) i materace lateksowe profilowane na 7 stref (materac Brizo, Eirene, Li 100% naturalnego lateksu).

Pianka visco

Kolejną odmiana pianki jest pianka termoplastyczna visco, nazywana również pianką memory, pianką leniwą czy pianką z pamięcią kształtu. To komponent, który reaguje nie tylko na nacisk ale również na temperaturę ciała – pod jej wpływem mięknie i dopasowuje się do sylwetki. W przeciwieństwie do innych komponentów nie ma prawie sprężystości dlatego na jej powierzchni po chwili leżenia zostaje widoczny zarys sylwetki 🙂 Tmemory Materace-Dla-Ciebieo właśnie pamięć kształtu. Materace z tego rodzaju pianką powoli wracają do prostej powierzchni i wizualnie wygląda to jak pompowanie dmuchanego materaca 🙂 W przeciwieństwie do poprzednich komponentów pianka memory to tylko dodatek do materaca – potrzebuje stabilniej podstawy np. z pianki wysokoelastycznej. Materace z jej dodatkiem są bardzo komfortowe, dopasowują się idealnie do ciała, dając wrażenie delikatnego otulania. Ponadto pianka stymuluje krążenie dzięki czemu wspomaga dotlenienie organizmu 🙂 Znajdziemy materace z pianka memory jednolite (jak model Ceres lub ze strefami twardości (np. Lucca, Keto).

Każda pianka ma swoje unikatowe właściwości a najlepsze efekty daje ich łączenie 🙂 Nie trzeba decydować się na jeden rodzaj pianki. Najlepsze efekty i najwyższy stopień komfortu będziemy zwykle odczuwać na materacach łączących w sobie kilka różnych materiałów jak materac Perses czy Sensit. Na ich wypróbowanie zapraszamy do naszych salonów 😉