Pages Navigation Menu

Naturalne komponenty w materacu – kokos, wełna owcza, lateks.

Co jest istotne przy zakupie materaca? Co powinienem wiedzieć? To jedne z wielu pytań, które zadają sobie osoby chcące kupić dobry materac. Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo odnaleźć się na coraz obszerniejszym materacowym rynku. Wybór może przyprawić o zawrót głowy, a im więcej informacji otrzymujemy tym dokonanie zakupu okazuje się ….. trudniejsze. Bo, co w końcu wybrać?! Tyle tego jest! Dziś zatem objaśnimy jedną z kilku bardzo istotnych kwestii, którą są wartościowe komponenty w materacu lub jak się dalej okaże pianka lub mata, z której jest on zbudowany. Wielu klientów pyta o to, czy dany model jest naturalny. I tym się dziś zajmiemy. Bo, co to znaczy, że jest naturalny?

Proponujemy zatem uzbroić się nieco w cierpliwość, za chwilę wszystko stanie się jasne.

Jeśli szukamy materaca, który będzie się składał z naturalnych komponentów powinniśmy zwrócić uwagę na: lateks, kokos i wełnę owczą.

Zacznijmplantacja-kauczuku Materace-Dla-Ciebiey od lateksu. Z pewnością w tym momencie wielu z Was pomyślało o jakiejś nieprzyjemnej w dotyku gumie, czyż nie? I tu Was zaskoczymy! Lateks jest właśnie surowcem naturalnym. Powstaje on w procesie wulkanizacji mleczka kauczukowego. Większość materacy lateksowych, np. Eirene, czy Astera, które są zbudowane w całości z lateksu posiadają w swoim składzie 80% lateksu syntetycznego i 20% naturalnego. Istnieją jednak i takie materace jak Li, które w całości są zbudowane z lateksu naturalnego. A czym jest lateks naturalny? To sok pochodzący z drzewa kauczukowego, dlatego nazywany jest także mleczkiem kauczukowym. Lateks jest jednym z najbardziej wartościowych komponentów.Czym się ów materiał charakteryzuje? Przede wszystkim jest niezwykle elastyczny i wytrzymały. Niech Was nie zmyli moment, gdy w salonie siadacie na takim materacu. Niejednokrotnie doradcy słyszą „e, nie za miękki”. A wystarczy się położyć na danym materacu, żeby doświadczyć przyjemnego uczucia odprężenia. Bo jak już wiemy materace dobieramy „do leżenia, a nie do siedzenia” J Lateks doskonale dostosowuje się do kształtu ciała i natychmiast reaguje na każdą zmianę pozycji w czasie snu. Poza tym posiada on właściwości antyalergiczne, hamuje rozwój pleśni i roztoczy. Dzięki swoim licznym zaletom jest stosowany do produkcji materacy ortopedycznych.

Kolejnym naturalnym komponentem występującym w materacach jest kokos, a właściwie mata kokosowa pozyskiwana z włókien skorupy orzecha kokosowego. Jej główną funkcją w materacu jest utwardzenie jego powierzchni. Zatemkokos Materace-Dla-Ciebie występuje głównie w materacach twardych takich jak Kali, czy Zeus. Może być łączona i z innymi komponentami np. z lateksem, jak w materacu Cyklop. Zwiększa ona wytrzymałość materaca ograniczając ryzyko powstawania odkształceń na jego powierzchni. Doskonale odprowadza wilgoć, a przy tym jest także niezwykle przewiewna. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że materac jest bardzo higieniczny, co stanowi istotną zaletę dla alergików. Mata kokosowa jest całkowicie bezwonna, zaś dzięki lateksowaniu włókien kokosowych jest elastyczna dzięki czemu nie będzie się łamać, czy kruszyć.

Wełna owcza to także naturalny komponent materacy. Jest stosowana w modelach typu lato/zima takich jak np. Euros, bądź Nila. Utrzymuje ona stałą temperaturę pobudzając w ten sposób krążenie krwi. To owcza wełna Materace-Dla-Ciebiesprawia, że posiada on właściwości grzewcze, co z pewnością uszczęśliwi każdego zmarzlucha. Zatrzymuje także rozwój roztoczy i drobnoustrojów co powoduje, że jest antyalergiczna.

Opisane powyżej komponenty są właśnie tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę szukając materacy jak najbliższych naturze. Wiemy jednak, że odpowiedzieliśmy zaledwie na jedno z wielu pytań jakie każdy z Was ma. Dlatego też zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami.