Pages Navigation Menu

Nie taki zwykły materac dziecięcy :)

 

Sen to bardo ważna kwestia dla zdrowia każdego człowieka. Szczególnie istotna jeśli ten człowiek niedawno przyszedł na świat 🙂 Dla prawidłowego rozwoju najmłodsi potrzebują dużej ilości snu. Noworodki (dzieci do 3 miesiąca życia) powinny spać średnio od 14 do 17 godzin na dobę. Niemowlęta (od 4 do 11 miesiąca) od 12 do 15 godzin, a dzieci od 3 do 5 lat około 11 -13 godzin na dobę. Aby sen był jak najlepiej wykorzystany przez młody organizm liczy się nie tylko jego ilość, ale także jakość. A w tym przypadku ogromne znaczenie ma materacyk na jakim przyjdzie mu spać. Materac powinien być delikatny – wykonany z dobrej jakości pianki, która zapewnia optymalne podparcie dziecięcego ciała i zapewnia właściwą wentylację.

Właśnie z myślą na najmłodszych użytkownikach – dla zapewnienie zdrowia i komfortu, wprowadziliśmy niedawno do oferty 3 nowe materace dziecięce. Pierwszym nowym modelem jest materac Bobo Basic. To materac wykonany z Bobo Comfort Materac-Dla-Ciebienajwyższej jakości pianki poliuretanowej pozyskiwanej metoda swobodnego spieniania. Pianka jest przewiewna i tworzy środowisko ograniczające rozwój roztoczy i drobnoustrojów. Powierzchnia pianki jest specjalnie profilowana w stożki, aby zapewnić optymalne podparcie rozwijającego się kręgosłupa. Dodatkowo taki zabieg kształtowania pianki wspomaga wentylację. Materac posiada optymalny średni stopień twardości, dzięki czemu spokojnie posłuży dziecku przez kilka lat aż do momentu wymiany łóżeczka na większe 🙂

Kolejnym naszym bohaterem jest materac Bobo Comfort. Ten model powstał z połączenia dwóch rodzajów pianek. Środek materaca to najwyższej jakości pianka wysokoelastyczna HR o dodatkowym profilowaniu. To niezwykle sprężysta i wytrzymała pianka. Dzięki porowatej strukturze charakteryzuje się też doskonałą wentylacją, a efekt ten dodatkowo wzmacniają nacięcia na powierzchni pianki o kształcie kwadratów. Drugą pianką w tym modelu jest pianka poliuretanowa o podwyższonej twardości. Ten materiał znajduje się po bokach materaca. Ta pianka jest bardzo odporna na zgniatanie i odkształcenia, więc dziecko będzie mogło bez problemu wstawać w łóżeczku bez ryzyka wpadania nóżki malucha pomiędzy szczebelki. Użyte pianki charakteryzują się również właściwościami antyalergicznymi i antygrzybicznymi. To doskonała inwestycja w przyszłość i rozwój malucha.

Ostatnim przedstawicielem naszych nowych materacy dziecięcych jest Bobo Premium. Model ten posiada boki z pianki poliuretanowej o podwyższonej twardości dla bezpieczeństwa i komfortu dziecka, kiedy zacznie już wstawać w Bobo Premium Materac-Dla-Ciebiełóżeczku. Środkowa część to specjalny rodzaj pianki antybakteryjnej. To bardzo sprężysty materiał. Reaguje na każdy ruch doskonale podpierając ciało w każdej sekundzie. Ta pianka posiada również właściwości antybakteryjne, zapobiega rozwojowi pleśni i roztoczy niezwykle groźnych dla dzieci oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Wnętrze materaca ma doskonałą wentylację dzięki otwartokomórkowej budowie pianek oraz powierzchni profilowanej w kształt stożków.

Właściwy komfort snu małego dziecka to bardzo ważna sprawa. Powinniśmy zadbać, żeby każda przespana godzina przynosiła mu jak najwięcej korzyści. Z naszymi materacami dziecięcymi to możliwe. Zapraszamy na naszą stronę i do salonów 🙂