Pages Navigation Menu

Niezastąpiona na chłodne noce – wełna owcza.

Występuje w materacach piankowych, świetnie współgra ze sprężynami kieszeniowymi i uzupełnia materace wysokoelastyczne. Nasza dzisiejsza bohaterka jest niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce z jesienno-zimowym chłodem! Ten użyteczny, tajemniczy komponent to … wełna owcza. Za jej zastosowaniem w produkcji materacy przemawia wiele unikatowych właściwości – utrzymuje stałą temperaturę ciała, pobudzając krążenie i dotlenienie owcza wełna Materace-Dla-Ciebieorganizmu, jest antyalergiczna gdyż nie rozwijają się w niej drobnoustroje i roztocza. Materac z takim wkładem ma same plusy i będzie naszym najlepszym towarzyszem w chłodne jesienno-zimowe noce. Zapewnia wrażenie przyjemnego ciepła, które delikatnie utuli nas do snu. A wszystko to dzięki małemu, niepozornemu zwierzątku, które wieki temu obdarzyło nas swoim runem. Dzięki wełnie owczej materac świetnie odprowadza wilgoć, i oddaje ją otoczeniu. Posiada największe ze wszystkich włókien właściwości higroskopijne, czyli zdolność wchłaniania i odparowywania wilgoci – aż do 43% swojej masy. Dlatego wchłonie wytwarzany w nocy pot, a rano w trakcie wietrzenia odda otoczeniu. Pozwala szybko się go pozbyć, pozostaje sucha, zachowując wrażenie świeżości.

Wełna owcza jest hipoalergiczna, czyli idealna dla wszystkich cierpiących na różnego rodzaju alergie. Zawiera lanolinę, czyli naturalny tłuszcz zwierzęcy, pokrywający jej włókna. Ta warstwa nie dopuszcza do wnikania zabrudzeń ani kurzu i jest środowiskiem niesprzyjającym rozwojowi roztoczy i bakterii. Ponadto doskonale przepuszcza powietrze, zapewnia więc właściwą cyrkulację powietrza w materacu. Pozwala to na zachowanie odpowiedniej higieny snu. Najnowsze badania dowodzą, że wełna jest również naturalnym biofiltrem, oczyszczającym powietrze. Owcze runo posiada niezwykłą właściwość neutralizowania szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu w pomieszczeniach zamkniętych. Zobojętnia również szkodliwe jony dodatnie, wytwarzane przez tworzywa i włókna syntetyczne znajdujące się w naszym otoczeniu. Jonizacja dodatnia rozstraja organizm, zwłaszcza system nerwowy, co może skutkować chronicznym zmęczeniem, spadkiem odporności lub nadmierną pobudliwością. Wełna eliminując jonizację dodatnią zastępuje ją naturalną dla ludzkiego organizmu jonizacją ujemną, wpływającą dobroczynnie na nasz system nerwowy oraz samopoczucie, a tym samym głęboki, spokojny i zdrowy sen. Niektórzy twierdzą, że neutralizuje również negatywne działanie żył wodnych i fal elektromagnetycznych.

Wełna owcza ma nie tylko właściwości prozdrowotne, ale wręcz lecznicze! Słynie przecież ze swoich właściwości rehabilitacyjnych w przypadku schorzeń kręgosłupa i układu ruchu. Zmniejsza bóle reumatyczne, bóle wynikające ze stanów zapalnych ścięgien i mięśni oraz zmian zwyrodnieniowych stawów, kończyn i kręgosłupa.

Poprawia również krążenie krwi. Ta właściwość jest związana z głównym atutem przemawiającym za wyborem materaca z wełną owczą. Ten materiał skutecznie chroni przed zimnem! Dzięki wełnie owczej, wytwarzane przez organizm ciepło jest zatrzymywane i kumulowane. Dzięki zastosowaniu w materacu warstwy owczej wełny z jednej strony materaca zyskujemy funkcję lato/zima. Wtedy stronę z wełną należy użytkować w okresie jesienno-zimowym. W chłodne miesiące pomoże utrzymać właściwą temperaturę i zapobiegnie wychłodzeniu organizmu. Dzięki tym właściwościom dogrzewającym, wełna pomaga rozszerzać naczynia krwionośne, a tym samym usprawnia przepływ krwi, dotlenienie organizmu i ukrwienie tkanek. Jest idealna w leczeniu wymagającym przebywania chorego w pozycji leżącej, bo nie dopuszcza do powstania odleżyn.

Naturalne właściwości włókien wełnianych polegają na kurczeniu i rozprężaniu się włosia zapewniając dopasowanyowce - Materace Dla Ciebie do temperatury otoczenia przepływ powietrza. To naturalny termoregulator, który z powodzeniem można używać przez cały rok. Zimą dostarczy potrzebnego ciepła, natomiast latem zapobiegnie przegrzaniu i nadmiernemu poceniu. Na pewno pomoże przy zmianach reumatycznych i problemach z krążeniem.

Właściwa atmosfera i powietrze w sypialni są niezwykle istotne dla zdrowego snu, bo tylko wtedy procesy regeneracyjne przebiegają prawidłowo. W jej osiągnięciu pomoże wkładka z wełny owczej w naszym materacu. Na szczęście drogocenne właściwości runa nie popadły w zapomnienie. Wszystkimi niezwykłymi cechami włókna wełnianego możemy się cieszyć dokonując wyboru właściwego materaca. Oferta jest bardzo bogata: przedstawicielami materacy piankowych są Aries i Agnus, z materacy na wkładzie z pianki wysokoelastycznej mamy materac Kora albo Nila, a wśród pocketów znajdziemy Zefira, Eurosa i Hebe. Proszę się nie martwić, jeśli wśród tych materacy niej nie znajdziecie Państwo swojego wymorzonego modelu. Możemy ten wspaniały komponent specjalnie dla was dołożyć również do innych modeli.

Owca to niezwykle sympatyczne zwierzątko, którego wełna ogrzeje organizm, działa przeciwbólowo, przeciwreumatycznie, jest higieniczna i antyalergiczna. Zastosowana w materacu działa odprężająco na organizm. Nie musimy być jak mityczni argonauci i męczyć się w poszukiwaniu złotego runa! Wystarczy zwykłe owcze runo, ale o tak niezwykłych właściwościach.