Pages Navigation Menu

Nocne bóle pleców – jak sobie z nimi radzić?

Materace Dla Ciebie - 6Jesteś zmęczony, marzysz o tym, żeby usnąć mocnym, błogim snem, niestety jest niemożliwe – a wszystko przez ból pleców. I mało tego, że jesteś niewyspany i zły, bo jak na złość ból nie ustępuje, ba wydaje się nawet silniejszy. Oczywiście, my nie będziemy bawić się tutaj w lekarzy, nie zdiagnozujemy żadnej choroby i nie powiemy jak ją leczyć. Wiadomo wszak, że od tego są lekarze, a nie Internet. My ze swojej strony możemy jedynie podpowiedzieć wszystkim cierpiącym, co zrobić, żeby ból nie był tak dotkliwy. Postaramy się zatem naprowadzić na właściwą drogę do zdrowego snu i dać kilka wskazówek, które mogą być pomocne.

Po pierwsze zatem: materac. To jest to, na czym znamy się najlepiej! Źle dobrany materac może być przyczyną wielu dolegliwości, w tym również bólu kręgosłupa. Pamiętaj, że dobry materac to taki, który dostosuje się do twojego ciała i podeprze plecy. Wiemy, wiemy, że wciąż wiele osób uważa, że im twardszy materac tym zdrowszy. Już dawno temu udowodniono, że to bzdura. Nie ma sensu się katować. Właściwy materac to sprawa bardzo indywidualna – nie kupujemy więc materaca z czyjegoś polecenia! Materac dobieramy przede wszystkim do wagi i tego się trzymaj drogi użytkowniku. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które ulżą twoim plecom są materace termoelastyczne. Cóż to za dziwo? To naprawdę nic skomplikowanego. To takie materace, które zostały wzbogacone o piankę termoelastyczną, czyli taką, która działa nie tylko pod wpływem nacisku, ale również temperatury ciała. Dzięki Materace Dla Ciebie - forte H2temu doskonale dostosowuje się do sylwetki i stanowi idealne podparcie dla kręgosłupa. Równie ciekawym, polecanym rozwiązaniem są materace lateksowe. Pianka lateksowa jest niezwykle elastyczna i sprężysta. Działa niemalże natychmiast reagując na każdą zmianę pozycji ciała. Jaki z tego wyciągniemy wniosek? Jeśli w nocy bolą cię plecy, zastanów się, czy aby nie pora zmienić materac, lub też inaczej – jeśli kupiłeś nowy materac, to, czy na pewno został on odpowiednio dobrany?

Drugą, istotną kwestią jest poduszka. Jeśli jest ona źle dobrana, albo masz ich cały stos ułożony pod głową, przez co śpisz niemalże na siedząco to również może być to przyczyną bólu pleców. Przede wszystkim, aby się dobrze wyspać musisz leżeć, nie siedzieć. Nieodpowiednia poduszka może powodować, że mięśnie będą się napinać w okolicy barków i karku, a to z kolei powoduje, że jesteś obolały. Kłopoty z oddychaniem, brak koncentracji i częste bóle głowy. Sprawcą tych wszystkich dolegliwości może być właśnie jedna mała, niepozorna poduszka! Ponieważ obecnie na rynku jest ich tak wiele, warto zainwestować zarówno czas jak i pieniądze, w wybór tej idealnej. Najlepiej, aby była profilowana, dzięki czemu będzie odpowiednio podpierała szyjny odcinek kręgosłupa. Nie słuchaj tych, którzy Materace Dla Ciebie - isatwierdzą, że to fanaberia i wymysł, bo to ty masz się wyspać i inwestujesz w swoje zdrowie.

Ważną sprawą jest także pozycja, w jakiej śpisz. Jeżeli bolą cię plecy zrezygnuj ze spania na brzuchu, Ciężko jest zmienić przyzwyczajenia, ale jest to możliwe i dla zdrowia warte wysiłku. Najlepszą może być pozycja na boku. W niej kręgosłup będzie przybierał swój naturalny kształt.

To jak rano wstajesz także ma niebagatelne znaczenie dla twoich pleców. Nie wyskakuj w pospiechu z łóżka jakby się paliło, nie zrywaj się nagle (jeśli czas cię goni, to lepiej nastaw budzik o te pięć minut wcześniej). W ten sposób szkodzisz swoim mięśniom, nadwyrężasz je i to już z samego rana, a przecież przed tobą cały dzień. Oszczędzaj się. Na początek poprzeciągaj się trochę, to pozwoli ci rozciągnąć mięśnie i stawy. Powoli połóż się na bok z nogami lekko ugiętymi, teraz podeprzyj się rękoma, nogi możesz powoli opuścić na podłogę i spokojnie się podnieś. Postaraj się, aby takie wstawanie stało się dla ciebie normą, rytuałem. Dzięki temu otrząśniesz się z resztek snu, a twój kręgosłup nie będzie narażony na przeciążenia.

Pamiętaj jednak drogi użytkowniku, że te porady nie stanowią antidotum, nie uzdrowią cię cudownie. Potraktuj je jako suplement diety i zgłoś się po profesjonalną poradę do lekarza.