Pages Navigation Menu

Nowe szaty dla materaca :)

Pokrowiec to integralna i niezbędna część materaca. Niestety sporo osób nadal go ignoruje uważając tylko za zbędny wydatek. Pokrowiec to konieczność. Przede wszystkim stanowi on ochronę przed zabrudzeniem, czy też uszkodzeniem wkładu materaca. Jest istotny zarówno dla naszego zdrowia jak i komfortu wypoczynku. Jeśli nadaje się do prania pozwala zachować materac w czystości. Możliwość prania pokrowca w wysokiej temperaturze (jeśli istnieje) pozwala pozbyć się szkodliwych bakterii i roztoczy. Wykonany z dobrej jakości tkaniny, jest przyjemny dla naszej skóry, przewiewny i łatwy w użytkowaniu.

Pokrowiec to część materaca, która się zużywa najszybciej, dlatego warto go z czasem wymienić, dzięki temu znów będziemy mogli cieszyć się higieniczną powierzchnią snu.

Wybór tkanin, z jakich uszyte są pokrowce jest duży. Pokrowiec Margrita to materiał przeznaczony do prania chemicznego na sucho. Jest dość sztywny, a przez to także trwały. Dormia to pokrowiec poliestrowy, można go wyprać w pralce w temperaturze do 40 stopni, zaś jego skład pozwala na szybkie schnięcie tkaniny. Pokrowce, które w swoim składzie zawierają bawełnę są przewiewne i odprowadzają wilgoć, czyli pot od ciała – pokrowiec Aloe Vera ma jej w składzie 35%, a najbardziej naturalny pokrowiec Medicott – 75%. Pokrowiec Soya jest bardzo wytrzymały i odporny na przetarcia, idealny dla posiadaczy dzieci i włochatych pupili : ) Delikatny w dotyku pokrowiec Bamboo charakteryzuje się właściwościami termoregulacji i niweluje nieprzyjemne zapachy. Ten z dodatkiem srebrnej nitki, czyli pokrowiec Silver Active rozładowuje ładunki elektryczne. Jedwabisty w dotyku pokrowiec Cashmere to synonim luksusu – połączenie delikatności jaką daje domieszka wełny pozyskiwanej z kóz kaszmirskich z wytrzymałością i właściwościami utrzymywania ciepła. Dla wszystkich żyjących ekologicznie idealny będzie pokrowiec Ecotec wyprodukowany z recyklingowanej bawełny.

Aby złożyć zamówienie na pokrowiec wybieramy rozmiar naszego materaca – długość i szerokość i co bardzo ważne w tym wypadku podajemy również wysokość wkładu materaca! Dlaczego? Zakres grubości materacy jest bardzo duży. Od 10-11cm do 26-27cm. Dlatego przed zakupem powinniśmy ją dokładnie sprawdzić. Jeśli mamy taką możliwość zmierzmy wkład posiadanego przez nas materaca bez pokrowca. Pokrowiec, aby dobrze wyglądał i się nie marszczył powinien ciasno przylegać do wkładu materaca. Za duży będzie się marszczył i przesuwał, a za mały może nawet spowodować odkształcenie pianki na bokach.

Dowody są niepodważalne. Pokrowiec jest niezwykle istotny dla materaca i dla nas. Mamy w czym wybierać, więc dbajmy o nasz materac zmieniając mu co jakiś czas pokrowiec.