Pages Navigation Menu

O materacu dla dziecka słów kilka :)

 

Sen jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu każdego człowieka. Regeneruje cały organizm i gromadzi energię na kolejny dzień. A jeszcze większe zbaby Materace-Dla-Ciebienaczenie ma dla rosnącego organizmu. Dlatego równie dużą wagę – o ile nie większą :), powinniśmy przykładać do materaca na jakim śpi dziecka jak i do wystroju sypialni młodego człowieka.

Dla najmłodszych polecamy materace piankowe, które delikatnie dopasują się do ciała dziecka, zapewniając optymalne podparcie kształtującemu się kręgosłupowi. Dobrze sprawdzą się przewiewne pianki jak lateks czy pianka wysokoelastyczna HR. Polecamy szczególnie modele takie jak Piotruś (pianka lateksowa 4cm i pianka termoplastyczna memory 5cm, połączone matą kokosową 1cm), materBobo Comfort Materac-Dla-Ciebieac Baby Comfort (jednolita płyta lateksowa 9cm), model Krasnoludek (baza pianka poliuretanowa 8cm i dodatkowa warstwa lateksu 4cm) i materac Bobo Comfort (środek z pianka wysokoelastyczna HR i specjalnie wzmocnione boki z twardszej pianki poliuretanowej)

Jak zmieniamy łóżko na większe – dla dzieci w wieku szkolnym polecamy materace piankowe. Ponownie bardzo bobrze się sprawdzi pianka wysokoelastyczna HR. Jest sprężysta i błyskawicznie dopasowuje się do ciała nawet największego wiercipięty 🙂 Ponadto jest przewiewna. Warto zwrócić uwagę na modele takie jaMaterace-Dla-Ciebie luccak Mojry – jednolita pianka HR, czy Tanatos – pianka HR z dodatkową warstwą lateksu – przydatną szczególnie dla alergików 🙂 W tym wieku można zaproponować również materace sprężynowe bonellowe. Dzięki konstrukcji sprężyn materac taki ugina się powierzchniowo, zapewnia dobre podparcie i jest bardzo wytrzymały – spokojnie posłuży kilka lat. W tej kategorii ulubieńcami naszych małych klientów są modele Afrodyta (sprężyny bonellowe z dodatkiem pianki termoplastycznej 2cm) i Temida (sprężyny bonellowe z dodatkiem piankMaterace-Dla-Ciebie brizoi lateksowej 2cm). Koniecznie należy pamiętać, że na tym etapie rozwoju dziecka wybieramy materace jednolite (bezstrefowe), nawet jeśli kupujemy już duże łóżko jak 90×200. Lepiej zrezygnować z materacy profilowanych. Podział na strefy twardości w tym wypadku jest niewskazany – dziecko nie korzysta jeszcze z całej powierzchni materace (jest po prostu jeszcze za niskie), śpi blisko wezgłowia łóżka i strefy ”rozmijają” się z ciałem dziecka. Materac często służy dużo do siedzenia też za kanapę więc materace bezstrefowe też będą lepsze.

Kolejnym etapem halia_opis_57a9c06388be5jest wybór materaca już dla młodzieży 🙂 Tutaj wybór mamy największy – według upodobań zainteresowanego. Dla osobników śpiących spokojnie idealna będzie pianka termoplastyczna np. w materacu Ceres, Lucca lub pianka lateksowa jak w modeli Brizo. Oprócz pianek możemy zaprezentować również materace sprężynowe pocket. Takie sprężyny kieszeniowe uginają się punktowo do ciała, ponieważ nie łączą się ze sobą – każda pakowana jest w oddzielny materiałowy woreczek a ich profilowanie strefowe sprawdzi się jak z dnia na dzień nasza pociecha wystrzela w górę stając się nastolatkiem 🙂 Strefy o różnej twardości, dopasowane do odcinków ciała zapewniają najlepsze ułożenie kręgosłupa podczas snu i optymalny komfort wypoczynku. Dla osobników lżejszych polecamy modele jak Posejdon, Eris czy Perseusz. Dla tych troszkę cięższych materace Halia, Odyseusz lub Horus. Dla niezdecydowanych materac o dwóch twardościach jak Ares czy Nemezis 🙂

Wyspane dziecko to zadowolony rodzic 🙂 Więc wszystkich poszukujących zapraszamy do naszych sklepów i na naszą stronę.