Pages Navigation Menu

O sprężynach stretchpocket słów kilka.

Jeśli troszkę bardziej zagłębić się w temat materacy kieszeniowych (nazywanych inaczej pocket) okazuje się, że spotkamy ich kilka wariantów. Pockety charakteryzują się indywidualnym uginaniem sprężyn, ponieważ każda pakowana jest osobno, dzięki czemu pracuje niezależnie. Najczęściej spotykany jest ich standardowy rodzaj o Materace-Dla-Ciebie kieszeniowezagęszczeniu sprężyn 272 na m/2. Formatka o większym zagęszczeniu nazywa się multipocket – 508 sztuk sprężyn na m/2. A największe zagęszczenie na m/2 ma formatka nazywana luxpocket – 1000. Ale to jeszcze nie koniec 🙂 W tej grupie znajdują się jeszcze jedne bardzo ciekawe sprężyny, które dzisiaj chcemy Państwu przybliżyć. Mowa o formatce stretchpocket, która występuje solo albo w duecie z innymi sprężynami.

Słowem wstępu o dzisiejszym bohaterze 🙂 Stretchpocket to małe sprężyny, które mają wysokość 3cm, a ich zagęszczenie to 60 sztuk na m/2. Powstały z myślą o nadaniu dodatkowej miękkości, a tym samym komfortu ich użytkownikowi. Znajdziemy je w dwóch materacach nawierzchniowych. Dzięki tym nakładkom wspaniale zmiękczymy zbyt twardy materac lub niewygodną kanapę. W modelu Bursa te sprężyny uzupełnia obustronna warstwa lateksu o wysokości 2cm. To bardzo sprężysty i elastyczny model. Drugą propozycją jest materac Itanos. Tutaj sprężyny stretchpocket występują z jednej strony w towarzystwie pianki lateksowej (2cm), a z drugiej połączone z pianką termoplastyczną memory (3cm). Użytkownik ma do wyboru dwie strony o różnych właściwościach. Strona z lateks_559d1fb1c2e461_559e36ed48c8blateksem, o średnim stopniu twardości jest idealna na lato, bardziej miękka pianka memory idealnie dopasowuje się do ciała dając bardzo przyjemne wrażenie otulania i delikatnego modelowania do sylwetki – idealna na chłodniejsze pory roku 🙂

Ale to jeszcze nie wszystko. Sprężyny tego rodzaju występują jeszcze w połączeniu z klasycznymi sprężynami pocket. Takie połączenie dwóch rodzajów sprężyn w jednym materacu nazywamy doublepocket. Stabilne podparcie ciała, dzięki punktowemu działaniu i profilowaniu na 7 stref to rola sprężyn pocket (zagęszczenie 272 na m/2). Ułożona na nich formatka stretchpocket nadaje jeszcze większego komfortu. Do wyboru mamy dwa modele tego typu. Materac uzupełniony na wierzchu pianką lateksową – Listra, oraz model z pianką memory – Tars. W przeciwieństwie do standardowych materacy kieszeniowych to modele tylko do użytkowania jednostronnego – od strony zawierającej komfortową piankę. Wybór zależy tylko od naszych upodobań 🙂 Po więcej informacji zapraszamy na nasza stronę internetową i do salonów.