Pages Navigation Menu

Penelopa i Odyseusz – razem i osobno

Materace typu pocket niezmiennie cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety. Wśród par, które nie mogły dojść do porozumienia w sprawie twardości materaca ogromną i zasłużoną popularnością cieszy się duet Penelopa i Odyseusz, czyli materac, który jedną połowę posiada średniotwardą a drugą twardą. Rozwiązanie idealne, gdyż dzięki niemu możemy mieć jeden duży materac – wspólną, gładką powierzchnię spania, a jednak każdy będzie miał też swoją, indywidualnie dopasowaną połowę. Różne twardości uzyskano tutaj dzięki zastosPenelopa i Odyseusz Materace dla Ciebieowaniu sprężyn o różnej grubości drutu oraz pianki wysokoelastycznej o różnej gęstości.

Ciekawostką jest jednak to, że wielu klientów po położeniu się na materacu Penelopa i Odyseusz chciało mieć taki materac, ale o jednej twardości, np. w całości H3, gdyż do gustu przypadła im twardsza wersja połączenia sprężyn kieszeniowych z pianką wysokoplastyczną. Gdy już oboje spróbowali, nie chcieli słyszeć o żadnym innym materacu. Dla takich właśnie osób dotychczasowy duet Penelopa i Odyseusz został rozdzielony i w tej chwili możecie również kupić materac Penelopa o twardości H2 lub Odyseusz o twardości H3.

Wszystkie trzy opisywane materace mają bardzo podobna budowę, a mianowicie sprężyny kieszeniowe obudowane wysokiej jakości pianką HR. Co je zatem różni? Jak już na początku zaznaczyliśmy chodzi o stopień twardości. Kidy zatem zdecydować się albo na Penelopę albo na Odyseusza? Przede wszystkim tak jak wszystkie materace i te również dobieramy do wagi. Zatem dla osób ważących między 60 a 80 kg idealna będzie Penelopa mająca średnio stopieńpenelopa Materace-Dla-Ciebie twardości, natomiast wszystkim powyżej 80 kg polecamy Odyseusza o stopniu twardości H3. Jeśli stajemy przed dylematem zakupu materaca dla pary a dzielą nas nie tylko kilogramy ale również upodobania idealnym rozwiązaniem może się okazać wersja w duecie – Penelopa i Odyseusz. Ten model składa się jakby z dwóch materacy o różnych stopniach twardości. Połówkę średniotwardą polecamy osobie lżejszej, stronę twardszą dla cięższego partnera. Każdy powinien z tego wyboru być zadowolony.

Materace te są doskonałym produktem dla wszystkich ceniących sobie wysoką jakość oraz trwałość. Pianka wysokoplastyczna charakteryzuje się dużą odpornością na wszelkiego rodzaju odkształcenia, zatem długo będziemy mogli się cieszyć naszym materacem. Ponadto posiada ona właściwości antyalergiczne oraz ortopedyczne. Cechuje się ona dużą elastycznością punktową, dzięki czemu bardzo dobrze dopasowuje się do ciała podpierając kręgosłup. Nie bez powodu jest też nazywana „zimną pianką”, jej porowata budowa powoduje, że posiada ona świetną wentylację. Dodatkowo materac Odyseusz, mimo iż jest materacem twardym nie posiada w swojej budowie maty kokosowej przez co lepiej dostosowuje się do ciała.

Zatem duet czy solo? Co wybieracie? Najlepiej sprawdzić. Zapraszamy więc do naszych salonów – pomożemy podjąć Wam słuszna decyzję.