Pages Navigation Menu

Pianka HR – solo, w duecie i zespole :)

 

Jednym z najczęściej wybieranych przez klientów materiałów jest pianka wysokoelastyczna HR. W swojej budowie pianka ta zawiera bardzo dużo pęcherzyków powietrza, dzięki czemu jest bardzo przewiewna, elastyczna i wytrzymała. Posiada też właściwości antyalergiczne. Świetnie więc nadaje się do produkcji materacy.

Może występować solo 🙂 Nie potrzebuje innych dodatków, żeby zapewnić właściwe podparcie sylwetki. Materac Mojry (15cm lub 18cm) to bardzo dobra propozycja dla starszych dzieci ze względu na jednolita powierzchnię. Osobą dorosłym polecamy modele o hrrrrrrrrrrrrrrrrprofilowane strefowo jak materac Mossel czy Cortona (H2 lub H3). Dostępne są również materace wysokoelastyczne typu duo, czyli o dwóch połówkach różniących się twardością. Modele Kaja i Tezeusz oraz Reja i Kronos to rozwiązanie dla pary, która nie potrafi się pogodzić co do twardości materaca 🙂 Jedna połowa jest bardziej miękka, druga bardziej twarda. Sprytne prawda 🙂

Pianka HR świetnie komponuje się również z innymi materiałami, tworząc stabilna podstawę materaca. Najczęściej jest łączona z komfortową pianką termoplastyczną memory. Takie połączenie spotkamy w materacach Ceres, Lucca (H2 i H3), Keto, Cortina Visco Lux (H2 i H3), czy Perses. Te modele to świetna propozycja dla osób, które zazwyczaj śpią spokojnie, lubią delikatne zapadanie w powierzchnie materaca i powolne modelowanie materaca do ciała. Jeśli należymy do osób, które w nocy nieustanie się wiercą lepiej sprawdzi się bardzo sprężyste połączenie pianki wysokoelastycznej z lateksem 🙂 Te komponenty znajdziemy w modelu Tanatos oraz Nila (model dla zmarzluchów z dodatkowa warstwą wełny owczej). Dla niezdecydowanych i poszukującychsensit optymalnego stopnia komfortu polecamy szczególnie materac zawierający wszystkie wymienione 3 pianki 🙂 W modelu Sensit  (H2 i H3) bazę tanowi pianka HR a góra materaca to komfortowe pianki – 5cm memory i 4cm lateks. Takie zestawienie pozwala cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami jakie zapewniają pianki. Stabilne oparcie, perfekcyjne modelowanie do ciała, sprężystość i właściwości antyalergiczne. Polecamy 😉

Propozycja dla najmłodszych jest materac Bobo Comfort. Środek z piani wysokoelastycznej zapewnia wygodę, właściwą higienę i bezpieczeństwo maluszka dzięki dodatkowe wzmocnionym bokom materaca z pianki poliuretanowej. Taka budowa zapobiegają wkręceniu nóżki dziecka między szczebelki łóżka.

biały-ludzką-twarzą-leżącej-wesoły-poduszkę_1301-1538Myśląc o piance HR nie ograniczamy się tylko do grupy materacy piankowych 🙂 Równie dobrze materiał ten współgra ze sprężynami.Powierzchnia tych materacy jest sprężysta i trwała. To materace jednolite, bez stref twardości. Znajdziemy ją w materacach o wkładzie ze sprężyn pocket – modele Penelopa, Odyseusz oraz wersja duo 🙂 W modelach multipocket jak Minos czy Feniks oraz modelu z największa ilością sprężyn materacu luxpocket Fortuna.  W modelach tego typu sprężyny są dodatkowo układane w 7 stref twardości.

Jak widać pianka wysokoelastyczna HR to komponent bardzo uniwersalny mający wiele zalet. Materacem wysokoelastycznym można nazwać, każdy model zawierający warstwę tej pianki. W poszukiwaniu tego idealnego zapraszamy na naszą stronę.