Pages Navigation Menu

Pianka termoelastyczna z pianką HR – duet doskonały (Lucca, Ceres, Keto)

Wybór materacy to nie lada wyzwanie. Oferta jest przeogromna, stąd też uzasadnione uczucie zagubienia. Znaczna część klientów to tradycjonaliści, którzy kierują się w kierunku sprężyn. Warto jednak pamiętać, że dobry materac wcale nie oznacza materaca sprężynowego. Zachęcamy do łaskawszego spojrzenia na ……. pianki. Niestety wiele osób słysząc o materacach piankowych ma złe skojarzenia. Że się kruszą, łamią, są niewygodne i nietrwałe. Nic bardziej mylnego! Pianka piance nie równa i dziś to udowodnimy. Materacy piankowych nieMaterace Dla Ciebie - keto h2 należy kojarzyć tylko z najpowszechniejszą, wszędobylską pianką poliuretanową, zwana pianką PUR lub pianką tapicerską. Bo są wśród nich modele, które naprawdę mają wiele do zaoferowania.

Z czym kojarzy nam się komfort i wygoda spania? Dobre podparcie ciała, żadnych ucisków, zero skrzypienia. A gdyby jeszcze do tego dodać lekkie otulanie ciała przez materac i uczucie odprężenia? Otrzymamy w ten sposób materac idealny! I takie właśnie są materace stworzone z połączenia pianki wysokoelastycznej z pianka termoelastyczną.

Znakomitym przykładem takiego połączenia jest materac Keto. Występuje w dwóch wariantach – średniotwardym H2i twardym H3. Został on zbudowany z trzech rodzajów pianek. Na samym spodzie zastosowano piankę ze specjalnymi nacięciami, dzięki temu materac idealnie współpracuje ze stelażami z regulacją. Środkowa część składa się z trzech bloków pianek o różnych właściwościach. Pod głowa i pod nogami ułożono piankę antybakteryjną, natomiast na wysokości tułowia bardzo przewiewną piankę wysokoplastyczną, która daje odpowiednie podparcie i nadaje materacowi twardości. Na samej górze, niczym przysłowiowa wisienka na torciMaterace-Dla-Ciebie - Cerese znajduje się pianka termoelastyczna profilowana 7 stref twardości. Reaguje ona na temperaturę ciała idealnie dopasowując się do sylwetki.

Miłośnikom przyjemnego efektu jaki daje pianka memory polecamy materac Ceres. W górnej części posiada on aż 5cm tego cudotwórczego materiału. Pianka pomalutku mięknie pod wpływem temperatury ciała otulając je i podpierając kręgosłup. Bazą tego materaca jest również pianka wysokoelatyczna. Jest ona bardzo trwała, a jednocześnie elastyczna. Porowata budowa zapewnia świetną wentylację wewnątrz materaca. Ten model jest przeznaczony dla kruszynek o wadze piórkowej, do 60 kg, czyli jest to materac miękki H1.

Materac Lucca to kolejna propozycja dla wszystkich, którzy chcą się porządnie wyspać. Podobnie jak Keto, ten materac także występuje w dwóch twardościach – H2 i H3. Jest jednak nieco inaczej zbudowany. Bazę tego materaca stanowi 12-centymetrowa, wysokiej klasy pianka HR zwana także zimną pianką, która posiadlucca Materace-Dla-Ciebiea profilowanie na 7 stref komfortu. Na górze zastosowano 4 cm pianki visco działającej nie tylko pod wpływem nacisku, ale również temperatury ciała. Takie połączenie powoduje, ze materac idealnie dopasuje się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika.

Dobór materaca to kwestia indywidualna. Warto jednak czasem nagiąć tradycyjne podejście do tej sprawy i spojrzeć łaskawszym okiem na coś innego. Pianka wysokoleastyczna to zdecydowane przeciwieństwo dawnych pianek. Już sama nazwa sugeruje, że jest ona trwała i odporna na odkształcenia. Jednocześnie jednak bardzo sprężysta i pod naciskiem dopasowuje się stanowiąc idealne podparcie zmęczonych pleców. Co istotne posiada także właściwości antyalergiczne, a dzięki milionom otworków zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz całej konstrukcji. A pianka termoelastyczna? Jej głównym atutem jest reagowanie na temperaturę ciała użytkownika. Co to daje? Taka właściwość powoduje, że materiał ten idealnie wręcz dopasowuje się do naszej sylwetki co przekłada się na jej doskonałe podparcie. To również materiał trwały, któremu nie straszne są odkształcenia. Nie gromadzi roztoczy, bakterii i kurzu, zatem jest świetnym rozwiązaniem dla alergików.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości zapraszamy do naszych salonów. Tutaj będziecie mogli wypytać o wszystko i przetestować różne modele materacy na własnej skórze.