Pages Navigation Menu

Pokoik dla dziecka – to nie musi być trudne.

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyczyn. Mały człowiek wraz umiejętnościami chodzenia i mówienia zaczyna także posiadać własne zdanie i upodobania, a na dodatek potrafi je wyrazić dość jasno będąc przy tym bezkompromisowym. I choć może nam się początkowo wydawać śmieszne, gdy nasza mała księżniczka kategorycznie zażąda pokoju iście królewskiego, to z czasem jednak okazuje się, że to całkiem spore wyzwanie. Bo jeśli maluch lubi Materace Dla Ciebie - sypialnia serceróż to raczej zieleń nie przypadnie mu do gustu i rzadko się zdarza, aby taktowanie to przemilczał. Co zatem zrobić?

Po pierwsze pamiętajmy, że pokój musi być funkcjonalny, a więc dobierajmy takie mebelki, które posłużą przez dłuższy czas. Istotne jest także, aby wydzielić w nim konkretne strefy do zabawy, odpoczynku czy też nauki. W taki sposób choć częściowo unikniemy bałaganu. Miejmy nadzieję, że jeśli pokoik zaprojektujemy z podziałem na strefy, nasi mali domownicy nie będą w tym podziale bardzo mieszać 😉

Wszelkiego rodzaju dodatki ocieplą wnętrze i nadadzą mu odpowiedni charakter. Zatem warto jest poszukać ciekawych zasłon, poduszek, abażurów czy też dywaników, dzięki którym stworzymy naszemu dziecku przyjazne otoczenie. Jeśli dziecko, będzie mogło uczestniczyć w wyborze tych dodatków, będzie miało świadomość, że tworzy własną, indywidualna przestrzeń. Poza tym w razie zmiany upodobań łatwiej jest wymienić takie drobiazgi aniżeli całe umeblowanie. Ważną kwestią jest także oświetlenie. Lampa sufitowa będzie odpowiednia do zabawy, natomiast do nauki i odrabiania lekcji przydatna będzie także lampka na biurku.

Jeżeli pokój ma służyć dwóm pociechom wówczas warto zastanowić się nad łóżkiem piętrowym. Warte uwagi są także łóżka na antresoli. Dzięki takiemu rozwiązaniu każde dziecko będzie miało zarówno swój osobny kącik do nauki jak i do wypoczynku.

Nie jest jednak powiedziane, że urządzenie takiego pokoiku musi nam spędzać sen z powiek. Rozwiązaniem mogą być tutaj całe komplety mebelków do sypialni dziecięcej. Takie gotowe rozwiązanie znajdziecie w ofercie naszego sklepu. Wystarczy wybrać odpowiednią stylistykę, pomalować ściany i dołożyć kilka dodatków w postaci poduszek czy dywaników i królestwo malucha gotowe. Każda mała dama, jak i każdy mały dżentelmen będą zachwyceni swoimi pokojami. Możemy się zdecydować na mebelki o neutralnych kształtach, które będą służyły i później, gdy dziecko podrośnie, lub wybrać takie o określonym stylu, np. z łóżkiem o kształcie karocy bądź auta wyścigowego. Wybór jest duży, nie brakuje jednak miejsca na fantazję rodziców i oczywiście samych zainteresowanych, czyli dzieci.Materace Dla Ciebie - sypialnia boisko

Oferowane przez nas mebelki zostały wykonane z płyty MDF, płyty laminowanej i elementów z drewna sosnowego (łóżko). Zastosowano w nich także system bezpiecznego zamykania drzwiczek, natomiast półki zostały zaopatrzone w specjalne uchwyty, które blokują ich wypadanie nawet jeśli mebel się przechyli. Do wyboru jest wiele wzorów. Wszystkie meble zostały starannie wykończone, aby w trakcie użytkowania nie stwarzały żadnego zagrożenia dla dzieci.

Zatem, jak widać urządzenie idealnego pokoju dla dziecka wcale nie musi być takie trudne. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.