Pages Navigation Menu

Potęga regeneracji czyli dobry sen dla aktywnych.

Jak powszechnie mawiano „sport to zdrowie”. Powiedzenie to nie osłabło na sile – wręcz przeciwnie! Zyskuje co raz to więcej zwolenników na całym świecie, którzy są skorzy zmieniać swoje życie pod kątem zdrowotnym lub kształtowania sylwetki, a najczęściej jednym i drugim 🙂

Słynny triathlonista – Jarrod Shoemaker – zwykł mawiać iż „Sen to połowa treningu” – A jak to zinterpretować?

runners-752493_1280Otóż długość jak i jakość snu ma ogromny wpływ na nasz organizm. Regeneruje mięśnie, naskórek i prace narządów wewnętrznych, obniża poziom stresu oraz wspomaga koncentracje i odporność. Najlepszy sen to ten nieprzerwany czynnikami zewnętrznymi – jak niespodziewany telefon, nagły skurcz mięśni czy uciążliwy ból pleców związany z doborem nieodpowiedniego materaca.

To jak się (nie)wysypiamy wpłynie na wydzielanie hormonu wzrostu odpowiedzialnego m. in za rozwój mięśni. Ponadto odpowiedni sen wpływa na procesy metaboliczne – przyśpiesza trawienie, łagodzi zakwaszenie mięśni, redukuje wydzielanie hormonu stresu – odpowiedzialnego również za otłuszczanie oraz co bardzo istotne – zwiększa Nasze osiągi, a czy jest coś ciekawszego niż przekraczanie osobiście postawionej poprzeczki?

Ważne jest nie tylko ile śpimy ale również jak śpimy. Dla jakości naszego snu najważniejszym czynnikiem jest materac. Jaki będzie najlepszy model dla aktywnych? Postaw na piankę termoplastyczną (np. w modelu Keto), która otuli Twoje obolałe mięśnie i da im się znacznie szybciej zregenerować. Ponadto zbawienne działanie tejże pianki na układ krążenia – pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru złego cholesterolu, a im go mniej tym na sercu lżej – dosłownie.

Po skończonym treningu aerobowym (bieg,rower,basen) daj się uwieść właściwościom hydrożelu (np. materac Zenja), który miło schłodzi Twoje zgrzane po treningu ciało. Zaś przewiewność i delikatność lateksu (Brizo czy Herakles) da uczucie snu na chmurce. Nie wiesz na co się zdecydować? Może memory i lateks w jednym? Jak w materacu Sensit, Tetyda czy Hyperion. Mała zmiana, a wielki efekt. Postaw na dobry materac, a każdego poranka Twoje ciało będzie po najlepszym z możliwych treningów !