Pages Navigation Menu

Do nich nie potrzeba łóżka – materace na stelażu.

Ech, własna sypialnia. Komu z nas nie marzy się wielkie, wygodne łóżko we wspaniałym wnętrzu – takim, w którym Materace Dla Ciebie - eros-na-stelazu-z-nozkami_5149c1d80c00azrelaksujemy się, wyśpimy, które będzie naszą oazą spokoju. Ale realia nie zawsze są takie piękne jak marzenia. Czasami okazuje się, że za sypialnię musi nam starczyć malutki pokoik, w którym wielkie łoże się nie zmieści, ba, może się okazać, że nawet najbardziej prosta i oszczędna rama łóżka to za wiele. I co wtedy? Spać na dmuchanym materacu, albo karimacie? Wcale nie musimy w takiej sytuacji sięgać po aż tak radykalne środki. Jeśli mamy do dyspozycji tylko niewielką przestrzeń, najprostszym rozwiązaniem, dzięki któremu nie będziemy musieli rezygnować z wygodnego i komfortowego snu jest materace na stelażu. Do takiego delikwenta wystarczy dokręcić nóżki o wysokości 25 centymetrów i w ten sposób uzyskamy proste, ale niezwykle wygodne łóżko. Podstawową zaletą tego typu modeli jest rozmiar, nie zajmą one więcej miejsca aniżeli sam materac, zatem dzięki temu będziemy mogli się cieszyć w naszej sypialni zaoszczędzoną przestrzenią. Nóżki zapewniają dopływ powietrza do materaca, a dzięki temu jest zapewniona odpowiednia wentylacja jego wnętrza.

W naszej ofercie znajdziecie kilka materacy właśnie z wbudowanym stelażem. Są to modele ze sprężynami bonellowymi lub kieszeniowymi.

Wyjaśnijmy na początek co to w ogóle znaczy – materac na stelażu. Stelaż jest wykonany w drewna sosnowego, natomiast nóżki są ze sklejki bukowej. Materac zostaje umieszczony na stelażu i taka konstrukcja jest na stałe powleczona pokrowcem. Zatem skoro już wiemy co to za twór pora na to, żeby poznać opcje z jakich możemy skorzystać.

Jak wspomnieliśmy materace na stelażu dostępne w naszej ofercie są modelami sprężynowymi. Mają w swojej budowie albo formatkę bonell albo pocket. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani tylko na dwa rodzaje materaca. Nie, nie. Propozycja jest przedstawiona tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wśród materacy bonellowych z wbudowanym stelażem mamy dwa modele i są to Hestia oraz Artemida. Zacznijmy Materace Dla Ciebie - artemida-na-stelazu-przekroj_5149a47d8db36od pierwszego z nich. Hestia jest materacem średniotwardym. Sprężyny bonellowe zostały tu obudowane pianką poliuretanową, która cechuje się ogromną wytrzymałością, a także doskonałą izolacją termiczną i cyrkulacją powietrza. Materac Artemida z kolei został wzbogacony o matę kokosową, która utwardza jego powierzchnię nadając mu stopień twardości H3. Komponent ten charakteryzuje się także przewiewnością oraz wysokim stopniem odprowadzania wilgoci, co sprawia, że jest on antyalergiczny.

Grupa materacy pocket na stelażu jest nieco większa. Jednym z takich materacy jest Posejdon. Posiada on 272 sprężyny na metr kwadratowy, a każda z nich zapakowana jest w osobną kieszonkę. Takie rozwiązanie powoduje, że sprężyny działają niezależnie od siebie, dzięki czemu dostosowują się do kształtu ciała uginając się jedynie miejscu występowania nacisku. Materac ten został obudowany wytrzymałą i przewiewną pianką poliuretanową. To model szczególnie polecany osobom o wadze od 60 do 80 kg, posiada średni stopień twardości. Wśród materacy średniotwardych z wbudowanym stelażem warto zwrócić uwagę na dwa modele. Są to Eros i Hypnos. Pierwszy z nich – Eros został wzbogacony o dodatkową warstwę lateksu, dzięki czemu doskonale dostosowuje się do kształtu ciała. Lateks charakteryzuje się dużą sprężystością, natychmiast reaguje na zmianę pozycji w czasie snu podpierając ciało. Ponadto jest materiał antyalergiczny i bardzo wytrzymały. Natomiast dzięki perforowanej powierzchni jest także przewiewny. Materac Hypnos z kolei w swojej budowie posiada matę kokosową i piankę termoaktywną. Wspomniana pianka działa nie tylko pod wpływem nacisku, ale także i temperatury ciała. To sprawia, że materac idealnie dostosowuje się do sylwetki stanowiąc podparcie dla kręgosłupa. To także komponent o Materace Dla Ciebie - hypos-na-stelazu-przekroj_5149c01340befwłaściwościach antyalergicznych, powstrzymuje rozwój bakterii i pleśni. Pamiętamy także o osobach nieco cięższych, dlatego też w naszej ofercie materacy z wbudowanym stelażem znajduje się materac Morfeusz. Przeznaczony jest on dla użytkowników o wadze powyżej 80 kg, zatem jest on materacem twardym. Jego powierzchnia została utwardzona matą kokosową, jednak dzięki sprężynom kieszeniowym nadal będzie on elastyczny i odpowiednio podeprze zmęczone plecy.

Materace z wbudowanym stelażem są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na tym, aby łóżko zajmowało niewiele miejsca, a jednocześnie zapewniało wygodny i komfortowy sen.