Pages Navigation Menu

Powrót bonelii – przywracamy sławę sprężynom

Coraz więcej naszych klientów interesuje się materacami piankowymi. Mają one wiele zalet – są antyalergiczne i zapewniają komfort. Podczas wyboru materaca nie należy jednak całkowicie odrzucać sprężyn. Te odpowiednio bonel Materace-Dla-Ciebiedobrane zapewnią nam wygodę i zdrowie na wiele lat. Jednymi z najbardziej trwałych materacy są sprężynowe materace bonellowe. To formatka zbudowana z szeregowo ułożonych sprężyn, wzajemnie ze sobą połączonych. Dzięki takiej konstrukcji materace bonellowe rozkładają nacisk równomiernie na całej powierzchni. Mówimy w ich przypadku o elastyczności powierzchniowej. Są niejako przeciwieństwem sprężyn kieszeniowych, które są elastyczne punktowo. Czy to dobrze? W niektórych przypadkach wręcz bardzo dobrze!

Formatki bonell są najlepszym i niezawodnym systemem sprężynowania. Grube sprężyny bonellowe wykonane są ze specjalnie hartowanego drutu. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Połączenie sprężyn a co za tym idzie równomierne rozkładanie nacisku, zmniejsza obciążenie przypadające na jedną sprężynę. Co minimalizuje możliwość uszkodzenia. Trwałość to więc jedna z największych zaletbonell_memory Materace-Dla-Ciebie sprężyn bonellowych. Charakteryzują się najwyższą jakością, wysokim komfortem użytkowania oraz bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza wewnątrz materaca. Wszystkie te cechy sprawiają, że materace bonellowe to najlepsze rozwiązanie dla starszych dzieci i młodzieży. Wytrzymają niejedne podskoki, których choć nie polecamy są raczej nieuniknione w pewnym wieku 🙂

Ich wkład jest jednolity – nie posiada stref twardości, co jest niezbędną cechą materaca dla dziecka. Będzie właściwie dopasował się do ciała wraz z upływem czasu, czyli gdy nasza pociecha rośnie. W tym wypadku zazwyczaj polecamy materace miękkie jak Afrodyta czy Dionizos, ewentualnie średniotwarde – Temida lub Hestia. Modele te nie mają stref bardziej miękkich więc sprawdzą się doskonale nawet kiedy materac niejednokrotnie służy młodzieży jako kanapa.

Czy materace bonellowe nadają się równie dobrze dla dorosłych? Oczywiście, że tak. Jeśli potrzebujemy materaca do pojedynczego łóżka doskonale sprawdzi się materac Atena lub Hekate. A jeśli poszukujemy jeszcze twardszego formatka_bonell Materace-Dla-Ciebiemodelu – materac Artemida. Jeżeli mamy do dyspozycji duże łóżko, którym nie musimy się z nikim dzielić również warto się zainteresować materacami bonellowymi. Jeśli jednak z materaca mają korzystać dwie osoby lepiej zdecydować się na materace pocket lub piankowe. Dlaczego? Specyficzna konstrukcja sprężyn bonellowych może powodować uginanie się większej powierzchni materaca. Czyli każda zmiana pozycji snu może być odczuwalna przez partnera. Aby sobie wzajemnie nie przeszkadzać lepiej zdecydować się na materace o elastyczności punktowej – o wkładzie pocket czy lateksowe.

Sprężyny bonellowe to wciąż wartościowy wkład materaca, o którym warto pamiętać. Dobrze dobrany na pewno mile nas zaskoczy i przyniesie same korzyści. Aby się z nim bliżej zapoznać zapraszamy do naszych salonów.