Pages Navigation Menu

Przegląd materacy piankowych – na każdą kieszeń

Przy wyborze materaca dla wielu osób istotną rolę odgrywa jego cena. Wynika to z różnych względów, niemniej jednak takie sytuacje się zdarzają. Nie oznacza to, że gdy zależy nam na oszczędnościach musimy zadowolić się karimatą. Oferta materacy „na każdą kieszeń” jest dość pokaźna, wystarczy dobrze się rozeznać. Dziś zaprezentujemy modele materacy piankowych, które są niedrogie, a mimo to także mogą nam zapewnić wygodny wypoczynek.

pianka_poliretanowa Materace-Dla-CiebieNajprostszym modelem w tej grupie materacy będzie Klio. Jest on w całości zbudowany z bloku pianki poliuretanowej i posiada średni stopień twardości. Pianka ta jest przede wszystkim bardzo wytrzymała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, jak również zapewnia doskonałą wentylację materaca. Ten model ma 11 cm wysokości. Ma to spore znaczenie dla osób poszukujących materaca np. do łóżka piętrowego. Materac Klio można także nabyć w wersji PLUS. Oznacza to, że będzie on wyższy (17 cm wysokości), oraz jako materac Rollo, czyli zwinięty w rulon. Tego typu rozwiązanie jest także idealne, gdy szukamy materaca dla gości. W formie rulonu łatwiej jest go przechować, gdy nie jest użytkowany. Również w całości z pianki poliuretanowej jest zbudowany materac Aries. Został on jednak wzbogacony z jednej strony o wełnę owczą, która nadaje mu właściwości grzewczych. Jest to zatem wersja lato/zima, idealna dla użytkowników ceniących każdą ilość ciepła w jesienno-zimowe wieczory.

Skoro już jesteśmy przy materacach średniotwardych warto zwrócić uwagę na materac Nike. Z jednej strony jego powierzchnia została wzbogacona nike rollo Materace-Dla-Ciebieo 2 cm lateksu, co sprawia, że jeszcze lepiej dostosowuje się do kształtu ciała i podpiera kręgosłup, a tym samym materac nabiera właściwości ortopedycznych. Nike w standardowej wersji ma 13 cm wysokości. Jeśli zależy nam jednak na materacu o większej wysokości, wówczas możemy go zakupić w wersji PLUS – 19 cm. Model Nike także jest dostępny jako materac rollo piankowy z lateksem (wysokość 13 cm), czyli w formie zwiniętej, łatwej do przechowania.

Dla osób o niższej wadze również coś się znajdzie. Jedną z takich propozycji jest materac Erato. Jego bazą jest także pianka poliuretanowa. Jednak dodatkowo ten model posiada 2 cm pianki termoaktywnej na górze. Co nam to daje? Przede wszystkim właściwości ortopedyczne. Wspomniana pianka dostosowuje się do kształtu ciała zarówno pod wpływem nacisku jak i temperatury, dzięki czemu idealnie modeluje się do sylwetki i podpiera kręgosłup. Posiada ona także właściwości antyalergiczne. Ten model ma 13 cm wysokości, jednak również występuje w wersji PLUS, w której jego wysokość wynosi już 20 cm. Inna wariacja dotycząca tego modelu to materac Rollo piankowy z memory (13 cm wysokości), który można przechowywać w formie rulonu.

persefonaMaterace-Dla-CiebieWart uwagi jest także model Persefona. Posiada on już nieco bogatsze wnętrze. Jego podstawę stanowi pianka poliuretanowa, natomiast na górze posiada aż dwa komponenty dodatkowe – 2 cm lateksu oraz 2 cm pianki termo aktywnej. Takie połączenie powoduje, że doskonale dostosowuje się on do kształtu ciała zapewniając optymalną podporę dla kręgosłupa. Materac ten ma 15 cm wysokości, aczkolwiek jeśli chcemy aby był wyższy wystarczy zdecydować się na wersję PLUS, która daje nam 22 cm wysokości. Ta opcja oprócz większej wysokości, posiada jeszcze jedną zaletę, a mianowicie 3 cm warstwę pianki memory.

O wielbicielach twardych powierzchni do spania również pamiętamy. Jednym z dedykowanym im rozwiązań jest materac Kalliope o wysokości 12 cm. W swojej podstawie posiada on bardzo wytrzymałą pianką poliuretanową, na wierzchu zaś matę kokosową. Mata kokosowa utwardza kalliope Materace-Dla-Ciebiepowierzchnię materaca. To również materiał antyalergiczny. Odprowadza wilgoć, dzięki czemu żadne bakterie i pleśń nie będą się rozmnażać. Ten sam materac w wersji PLUS będzie miał 18 cm grubości. Bogatszą wersją będzie materac Agnus. Obustronnie posiada on matę kokosową, przy czym dodatkowo z jednej strony zostały wzbogacony o wełnę owczą, a tym samym posiada funkcję lato/zima. Również ten model oferujemy w dwóch wersjach – Agnus 13 cm i Agnus Plus 20 cm.

Wśród materacy piankowych twardych znajduje się także model Eos – również w dwóch wersjach: Eos 14 cm i Eos PLUS 20 cm. Charakteryzuje się on tym, ze na warstwie maty kokosowej posiada 2cm pianki lateksowej. Wciąż pozostaje materacem twardym jednak dzięki lateksowi jest już materacem ortopedycznym – dostosowuje się do kształtu ciała i podpiera kręgosłup.

Jak widać również wśród tańszych materacy piankowych jest w czym wybierać. Stanowią one dobre rozwiązanie między innymi, gdy chcemy zakupić materac dla gości. Tego typu materace są także dobrym rozwiązaniem do pokoików dziecięcych, gdy dzieci są jeszcze za małe na sprężyny, a chcielibyśmy aby materac dobrze podpierał ich delikatne kręgosłupy, a przy tym był trwały i wytrzymały na nieuniknione podskoki.