Pages Navigation Menu

Przekąski do poduszki

deserekW dzisiejszej dobie prawie każda kobieta jak i co drugi mężczyzna są na diecie. I pojawia się pytanie, czy można jeść przed snem i co? Jak wiadomo jedzenie wieczorem nie jest zalecane, ale pójście spać z pustym żołądkiem również nie. Co w takim razie najlepiej zjeść, aby nie tyć, a przy okazji dobrze spać?

Niestety mit o szklance mleka do poduszki został obalony. Mleko niestety nie tylko nie pomoże nam zasnąć a wręcz może zadziałać odwrotnie, ponieważ tłuszcz i białko zawarte w nim dodają energii. Kiedy więc już mamy stworzoną idealną atmosferę do snu i super wygodne łóżko z materacem, podajemy kilka porad co zjeść aby nie przytyć, nie rozbudzić się, zasnąć szybko i lepiej spać:

Owsianka z bananem, oba te produkty zawierają melatoninę i działają uspokajająco, pozwalają szybko zasnąć, a także niwelują stres i uczucie niepokoju.

Ziarna sezamu, jest to jedno z najlepszych naturalnych źródeł tryptofanu, aminokwasu ułatwiającego sen.

Precelki to czyste węglowodany, ale kilka sztuk nas nie utuczy. Nie zawierają tłuszczu, są lekkostrawne, dadzą uczucie lekkiej i przyjemnej sytości. Poza tym węglowodany pobudzają wydzielanie serotoniny, hormonu koniecznego do zapadnięcia w sen

Kieliszek wina, alkohol powoduje rozluźnienie naczyń krwionośnych, ale umiar jest tu kluczem do sukcesu. Kieliszek wina znaczy jeden, a nie dwa! Ten drugi może wywołać efekt odwrotny. Rozluźnienie naczyń krwionośnych to także niższe ciśnienie, wolniejszy puls, co daje uczucie relaksu.

Szklanka niesłodzonego soku z czereśni. Sok z czereśni to także węglowodany pobudzające wydzielanie serotoniny. Jednak sok ten powinniśmy wypić na godzinę przed snem, by uniknąć efektu chwilowego pobudzenia energetycznego glukozą.

Czerwona papryka. To dawka witaminy C, a ta jest bardzo ważna w zwalczaniu złych efektów kortyzolu. Jest to hormon wydzielany w stanie napięcia nerwowego i stresu, powoduje zły nastrój i trudności z zasypianiem, sprzyja otyłości. Witamina C potrafi prawie całkowicie zablokować wydzielanie kortyzolu, a czerwona papryka ma jej bardzo dużo.

Smacznego i słodkich snów …