Pages Navigation Menu

Przewiewność, komfort i trwałość

Wiele osób na hasło materac z pianki od razu kręci nosem. Ale warto jednak zwrócić uwagę na tego typu materace. Ciekawą alternatywą dla materacy sprężynowych są materace z pianki wysokoelastycznej. Pianka HR, bo o niej mowa, posiada szereg zaMaterace-Dla-Ciebie kajalet. Przede wszystkim jest niezwykle trwała i odporna na wszelkie odkształcenia. Jej porowata struktura zapewnia doskonała wentylację i przewiewność materaca, a to z kolei prowadzi do jej właściwości antyalergicznych i antygrzybicznych. Materiał ten charakteryzuje się także doskonałą elastycznością punktową. Oznacza to, że bardzo dobrze dostosowuje się do ciała i stanowi jego podparcie uginając się jedynie w miejscu, na który wywierany jest nacisk. Ogromną zaletą elastyczności punktowej jest także to, że na materacu zbudowanym z pianki wysokoelastycznej mogą z powodzeniem spać dwie osoby nie przeszkadzając sobie nawzajem – a mówiąc wprost osoba śpiąca na materacy z tej pianki, nie odczuwa, gdy obok nieustanie ktoś się wierci. A to jest zdecydowany plus.

Pianka wysokoleastyczna może samodzielnie służyć jako materac, jak np. w materacach Mossel, czy Nika, lub może też stanowić bazę jakiegoś materaca, np. Tanatos lub Keto. Materace z pianki HR doskonale podpierają i stabilizują ciało przynosząc wymarzoną ulgę po całym dniu pracy. Doskonałym rozwiązaniem są materace profilowane na tzw. 7 Materace-Dla-Ciebie-mosselstref twardości, takie jak Mossel. Ich zadaniem jest dopasować się do ciała pod kątem jego anatomicznej budowy. Oznacza to, że w okolicy tułowia materac będzie nieco twardszy aniżeli pod głową czy pod nogami, co wynika z siły nacisku jaki dział na materac w różnych jego częściach. Podział na strefy komfortu sprawia, że materac idealnie dopasowuje się do ciała. Powstałe w wyniku profilowania pianki wypustki również mają dobroczynne działanie, gdyż uciskają one delikatnie ciało poprawiając krążenie, to dzięki nim takie materace jak Nika posiadają funkcję samomasowania.

Wzbogacenie pianki HR o dodatkowe składniki powoduje, ze materac jeszcze dokładniej dopasowuje się do ciała wprowadzając nas w stan błogiego relaksu. Materac z pianki wysokoleastycznej może posiadać między innymi dodatkowo warstwę lateksu jak materacu Tanatos. Lateks jest niezwykle trwałym i plastycznym materiałem, który doskonale dostosowuje się do sylwetki reagując natychmiast na zmianę pozycji snu. Ukojenie po cały dniu pracy tanatos Materace-Dla-Ciebieprzyniesie nam także pianka termoelastyczna, która także może być wisienką na materacowym torcie. Połączenie pianki termoelastycznej (inaczej: memory, visco) z pianką HR występuje chociażby w materacu Keto. Baza z pianki HR usztywnia całą konstrukcję, natomiast pianka memory dopasowuje się idealnie do ciała pod wpływem temperatury.

Prawdziwą perełką wśród materacy wysokoelastycznych jest nowy materac SENSIT, który łączy w sobie wszystkie opisane dzisiaj pianki – stabilną podstawę z pianki HR, komfortową warstwę pianki memory i spręzysty lateks.

Pianek nie należy się bać, ani tym bardziej skreślać ich na samym początku naszej materacowej przygody. Wystarczy dać im szansę, a rezultaty mogą być zaprawdę zaskakujące.  Zapraszamy serdecznie do naszych salonów, tu możecie położyć się na interesujących Was modelach materacy oraz uzyskać poradę w kwestii ich doboru.