Pages Navigation Menu

Przygotuj się na zimowe noce

Lato dawno za nami. Upalne dni i równie gorące noce są już tylko wspomnieniem. Wielkimi krokami zbliża się zima,  a wraz z nią mroźne wieczjesień Materace-Dla-Ciebieory i chłodne poranki. A wraz z nimi deszcz i śnieg. Już teraz warto przygotować się na dogrzewanie podczas snu.

Podstawą w każdej sypialni jest materac. On to nie tylko sprawia, że nasz sen jest wygodny i komfortowy, ale także może nas ogrzać w zimowe noce. Świetnym rozwiązaniem są materace typu lato/zima, takie jak Hebe czy Euros. Oba charakteryzują się tym, że w swojej strukturze posiadają warstwę wełny owczej. Przy czym Hebe jest materacem twardym pocket, obustronnie posiadającym 1 cm maty kokosowej i z jednej strony wełnę owczą. Natomiast Euros to materac pocket średniotwardy, posiadający z obu stron 2cm warstwę lateksu oraz z jednej strony oczywiście wełnę owczą. No dobrze, o co chodzi z tą wełną? Wełna owcza znajduje się po zimowej stronie materaca. Posiada ona właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu daje uczucie ciepła.

Równie ciekawym rozwiązaniem są materace z pianką termoaktywną, takie jak Perseusz będący materacem multipocket (508 sztuk sprężyn na m²) i wzbogacony obustronnie aż o 5cm pianki memory. Pianka termoaktywna reaguje na temperaturę ciała użymoreno_e_5474563022c69tkownika dzięki czemu mięknie i dopasowuje się do sylwetki, co ma przełożenie na jej doskonałe właściwości ortopedyczne. Posiada ona także właściwości termoregulacyjne. Dzięki temu, że działa pod wpływem temperatury również delikatnie się nagrzewa co jest pożądanym efektem szczególnie w mroźne, zimowe wieczory. Jeśli posiadamy już materac, a chcemy zimą korzystać z dobrodziejstw pianki termoaktywnej wystarczy zaopatrzyć się chociażby w cienki materac nawierzchniowy, np. Taleja, który jest zbudowany z 5cm pianki memory.

Czasami jednak materac to zdecydowanie za mało. Wszystkim zmarzluchom polecamy kołdry 4 pory roku, np. z serii Vitamed. Składają się one z dwóch połączonych ze sobą kołder (całorocznej i letniej) co powoduje, że posiadają najwyższy stopień ciepła. Najlepsze właściwości grzewcze będzie miała kołdra z naturalnym wypełnieniem w postaci gęsiego puchu. Naturalna kołdra puchowa Notte Neve. Ten ekskluzywny produkt aż w 85% składa się z cieplutkiego i lekkiego puchu. Mróz więc nie straszny.

Zimą wielu z nas potrzebuje także dodatkowego dogrzania podczas czytania książki, czy oglądania telewizji. Doskonale  w tym przypadku sprawdzi się koc. Akrylowy, bawełnzima Materace-Dla-Ciebieiany, czy z mikrofibry będzie nie tylko nas ogrzewał, ale także może stanowić ozdobę niejednego wnętrza.  Po wybór materacy, kołder i koców zapraszamy do naszych salonów, z chęcią pomożemy w podjęciu decyzji.