Pages Navigation Menu

Rodzaje materacy piankowych

Często można usłyszeć, że jeśli mamy wybrać materac to tylko ten sprężynowy! Bo te piankowe są nic nie warte i szkoda na nie pieniędzy wydawać. Najwyższa pora rozprawić się z tym niedorzecznym stwierdzeniem.

Materace Dla Ciebie - nike plusWiększość z nas mówiąc o materacach piankowych mamy na myśli wszystkie te, które nie posiadają sprężyn. Niby banał ale w rzeczywistości, nie jest to jednak takie proste. Po pierwsze do produkcji materacy stosuje się wiele rodzajów pianek, a pianka piance nie równa. Powinniśmy sobie zdawać również sprawę z tego, że to nie są już takie materace jak np. dwadzieścia lat temu. Do ich produkcji stosuje się nowoczesne materiały i komponenty o różnych właściwościach. Wśród materacy piankowych znajdziemy bardzo bogatą ofertę produktów, z każdej półki cenowej. Nie należy więc wrzucać wszystkich materacy „pozbawionych„ sprężyn do jednego worka.

Aby uporządkować powstały w ten sposób bałagan warto materace piankowe podzielić na trzy kategorie, ze względu na rodzaj pianki:

  • Materace z pianki poliuretanowej
  • Materace z pianki wysokoplastycznej
  • Materace z pianki lateksowej

Materace piankowe, których głównym komponentem jest pianka poliuretanowa odznaczająca się doskonałą cyrkulacją powietrza wewnątrz materaca, są nie tylko bardzo wygodne, ale także chronią nas przed powstawaniem odleżyn. Pianka ta jest odpornym, trwałym materiałem, o jednolitej budowie, wyróżniającym się bardzo dobrą izolacją termiczną. W połączeniu z innymi komponentami nadaje materacom odpowiedni stopień twardości, a co za tym idzie różne właściwości. Dodatkowym atutem tego typu materacy jest ich relatywnie niska cena. Są one doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Ich układ kostny jest bardzo delikatny, i przez kilka pierwszych lat odradzamy wybieranie dla nich materacy sprężynowych.

Z kolei materace wykonane z pianki wysokoelastycznej zapewniają nie tylko wygodę, ale też i doskonałe podparcie kręgosłupa, co sprzyja rozluźnieniu ciała. Pianka wysokoplastyczna HR jest rodzajem pianki poliuretanowej o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości. W związku z tym takie materace charakteryzują się dłuższą żywotnością. Świetną wentylację i odprowadzanie wilgoci, zapewnia struktura, w której zawiera się system otworków. Dodatkowo materac wykonany z tego materiału, Materace Dla Ciebie - keto h2dobrze amortyzuje ruchy drugiej osoby. Mówiąc inaczej – nie odczuwa się na nich ruchów partnera. Są więc szczególnie polecane dla par. Nocne wiercenie się i ciągłe zmiany pozycji ciała przestają być problemem.

Niektórzy producenci, wyróżniają materace termoelastyczne jako osobną grupę materacy. Pianka termoelastyczna to materiał zaawansowany technologicznie, który zapewnia materacowi jedyny w swoim rodzaju komfort i przewiewność. Jest ona unikalnym komponentem, który reaguje nie tylko na nacisk ciała, ale też na jego temperaturę i pod wpływem tych czynników idealnie dopasowuje się do kształtów ciała, nadając materacowi właściwości ortopedycznych. Ten typ pianki nazywany jest często pianką leniwą, memory, pianką z pamięcią lub viscoelastic. To komponent dodawany zazwyczaj do materacy piankowych, wysokoplastycznych czy sprężynowych, w celu podniesienia komfortu snu.

Kolejna osobną, grupę produktów, stanowią materace lateksowe. Stale zdobywają nowych fanów, ponieważ mają wiele unikatowych właściwości. Materacem lateksowym nazywa się produkt zawierający mleczko kauczukowe. Za lateks dobrej klasy uznaje się mieszankę z 20% zawartością lateksu naturalnego. Największą zaletą lateksu jest jego niezwykła elastyczność punktowa. Idealnie dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, zapewniając optymalne podparcie. Polecany w szczególności w leczeniu i profilaktyce chorób kręgosłupa, oraz w profilaktyce antyodleżynowej. Niweluje uciski i ułatwia przepływ krwi. To idealny wybór dla osób starszych oraz chorych spędzających dużo czasu w łóżku. Takie osoby powinny Materace Dla Ciebie - eirenewybierać do spania bardziej miękkie i elastyczne powierzchnie. Dodatkowo lateks zaopatrzony jest w system wentylacyjnych otworków, które pozwalają materacowi oddychać i zapobiegają rozmnażaniu się grzybów, pleśni, roztoczy i bakterii. Ograniczają osadzanie się kurzu i, co bardzo ważne szczególnie dla alergików- materac jest biologicznie czysty przez długie lata, gwarantując świeżość w sypialni. Wiele osób może się uskarżać na cenę tego typu materacy, pamiętajmy jednak, że jest inwestycja na lata zapewniająca nam zdrowy i komfortowy sen.

Z powodu tak bogatej oferty, materace piankowe zyskują coraz większą liczbę zwolenników. I słusznie. Zaawansowane technologie ich wytwarzania sprawiają, że są odporne na odkształcenia oraz gwarantują higienę użytkowania. Wśród tych produktów mamy bardzo duży wybór – materace o zróżnicowanej twardości, sprężystości i właściwościach, oraz z każdej półki cenowej. Warto więc rozważyć zakup materaca piankowego. Odpowiednio dobrany zapewni zdrowy, błogi sen.