Pages Navigation Menu

Rozmiar materaca – standardowy a niestandardowy.

Jak dobrać rozmiar materaca do łóżka?

Przymierzając się do zakupu materaca zastanawiamy się co materac musi mieć w środku – czyli jaki ma być jego wkład. Czasami jednak już pierwsze pytanie sprzedawcy, czy konsultanta wprawia nas w konsternację, której się nie spodziewaliśmy. Jaki rozmiar materaca jest potrzebny? Określając rozmiar materaca podajemy jego dwa wymiary – szerokość i długość. Materace produkujemy w rozmiarach standardowych i niestandardowych – zamów materac na wymiar. Wśród Materace Dla Ciebie - centymetrstandardowych wyróżniamy materace pojedyncze – czyli takie o wymiarach 80cmx200cm, 90×200 i 100×200. Najmniejszy materac podwójny standardowo produkowany jest w rozmiarach 120×200. Kolejne większe rozmiary to: 140×200, 160×200, 180×200 i wreszcie 200×200.

A co z tymi rozmiarami niestandardowymi? Rozmiar niestandardowy to nietypowy wymiar materaca, robiony na specjalne zamówienie klienta. Takim będzie np. materac o wymiarach 80×195 lub 85×200 – dla jednej osoby. Materac 130cmx200 to niestandardowy rozmiar dla dwóch użytkowników.

materace-oferta-materace-dla-ciebie

Materace niestandardowe

Kiedy potrzebny jest nietypowy rozmiar materaca? Zazwyczaj w dwóch przypadkach. Po pierwsze kiedy mamy ograniczoną ilość miejsca w sypialni. Każdy chciałby spać wygodnie nawet jeśli powierzchnia sypialni nie pozwala na wstawienie do niej łóżka o szerokości 160×200. Jeśli taki o powierzchni 140×200 jest jednak dla nas za mały, lepiej zainwestować w dodatkowe 10cm powierzchni do spania w wybrać niestandardowy materac 150×200. Niby na oko 10cm to żadna różnica jednak w praktyce może zapewnić dużo spokojniejszy sen. Partnerzy nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać nawet jeśli jeden z nich jest nocnym wiercipiętą.

Materace dla osób wysokich

Drugi, popularny przykład kiedy materac o nietypowych wymiarach może się okazać najlepszą opcją to wysoki wzrost. W tym wypadku mówimy o długości materaca. Większość materacy produkuje się na długość 200cm. To odpowiedni wymiar dla wszystkich, których wzrost nie przekracza 180cm. Dla zapewnienia komfortowego snu polecamy materac minimum 20cm większy od naszego wzrostu. Dlatego osoba mierząca 190cm raczej potrzebuje materaca w rozmiarze 90×210 lub 160×210 jeśli ma on być użytkowany przez dwie osoby. Należy go dobrać do potrzeb osoby wyższej. A co w tym przypadku z materacami 7 stref, jak np. materac pocket z kokosem Morfeusz? Nie należy się tym martwić. Nawet jeśli potrzebujemy materaca o długości 210 lub 220 nasz partner o wzroście około 160cm może z niego bezpiecznie korzystać. Trzeba się jednak na takim materacu prawidłowo ułożyć – tak, aby biodra znalazły się w środkowej, twardszej części materaca. Nie należy spać za blisko wezgłowia łóżka, bo strefy materaca mogą się rozminąć z anatomiczną budową ciała.

Indywidualne wymiary materaca

Obecnie niestandardowe wymiary łóżka i materaca stają się coraz bardzie popularne. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klienta dając im możliwość znalezienia odpowiedniego, komfortowego materaca. Niezależnie od tego, czy planują zakupić łóżko w nietypowym rozmiarze, czy tylko wymienić już wysłużony materac. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dobrej, solidnej i ładnej ramy łóżka o nietypowym rozmiarze nie musimy się z nią rozstawać nawet jeśli zakupiony w komplecie kilka lat temu materac najlepsze lata ma już za sobą. Pamiętajmy jednakMaterace Dla Ciebie - metr o tym, że aby dobrać odpowiedni rozmiar materaca musimy dokładnie wymierzyć ramę łóżka, gdyż to ona jest tutaj wyznacznikiem. Mierzymy wymiary wewnętrzne ramy sprawdzając jaką powierzchnię mamy do dyspozycji. Należy pamiętać o odjęciu kilku centymetrów, ponieważ podając dokładną miarę, wykonany na zamówienie materac może się nie zmieścić, np. z powodu obszycia krawędzi. Kilka dodatkowych centymetrów odstępu od ramy zapewni lepszą wentylację materaca. Więc jeśli według dokładnych pomiarów otrzymujemy rozmiar łóżka 153×200 lepiej zamówić materac na 150×200.

Wymiana materaca

Jeśli codziennie wstajemy obolali najwyższy czas na zmianę niewygodnego już materaca. Nie stanowi to problemu nawet jeśli jego powierzchnia to 160x190cm. W naszej ofercie możemy poszukiwać tego idealnego dla nas modelu.

Materace piankowe, materace bonellowe, materace pocket 7 stref czy materace wysokoelastyczne. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie – wedle indywidualnych preferencji i wagi. Procedura zamówienia materaca w rozmiarze niestandardowym jest równie prosta jak tego typowego. Wybieramy model z odpowiednimi właściwościami, pokrowiec i potrzebne wymiary. Taki materac jest produkowany na życzenie klienta, zatem musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie na niego nieco poczekać. Czas potrzebny nam na wyprodukowanie takiego materaca oraz przekazanie go kurierowi to 7 dni roboczych. Wtedy nadajemy paczkę, a kurier (do 7 dni roboczych) doręcza przesyłkę pod wskazany w zamówieniu adres. I znów będziemy się mogli cieszyć spokojnym, zdrowym snem.