Pages Navigation Menu

Sen w letnie upały – czy to możliwe?

Lato, wypoczynek na plaży, cudownie orzeźwiająca woda i słońce. Brzmi jak sielanka, prawda? Co roku większość z nas oczekuje na letnie szaleństwo ale jak co roku są momenty, gdy mamy dość. W sielanka momentami zamienia się w koszmar. I to dosłownie. Bo, gdy w upalną noc nie możemy zasnąć, wiercimy się w poszukiwaniu chłodniejszego miejsca i marzymy, żeby tylko zasnąć, to rzeczywiście tak upragnione lato staje się koszmarem. Nie jest jednak tak, że w takich sytuacjach jesteśmy zupełnie bezradni. Proponujemy na początek wziąć kilka wdechów, uspokoić skołatane, niewyspane nerwy i poszukać rozwiązania. Zatem dziś podpowiem Wam co zrobić, żeby w upalnMaterace-Dla-Ciebie słońceą noc mieć szansę na sen.

Przede wszystkim, mimo iż lato to pora imprez i szaleństw musimy pamiętać o tym, że nasz organizm wciąż potrzebuje swoich przepisowych ośmiu godzin snu. To jest podstawa. Aby jednak o tym w ogóle mówić musimy się trochę przygotować. Po całodniowym opalaniu, harcach na plaży, czy zabawie na festiwalu przed snem musimy się wyciszyć. Zatem na bok odkładamy słuchawki z energiczną muzyką. Na około 30 minut przed pójściem spać warto wziąć chłodny prysznic. Orzeźwi on nasze ciało i nieco obniży temperaturę. Pamiętajmy także, że mocno grzejące słońce i wysoka temperatura powodują, że nasz organizm szybciej pozbywa się wody, dlatego też musimy nawadniać organizm pijąc jak najwięcej wody. To także poprawi pracę nerek. Dzięki tak prostemu zabiegowi łatwiej będzie nam znieść letnie upały, a tym samym również i zasnąć w upalne noce.

To jednak nie wszystko. Dobry sen potrzebuje odpowiednich warunków, dlatego też należy nieco zadbać o naszą sypialnię. Po pierwsze – wietrzenie. Rano po przebudzeniu otwórzmy okno i dobrze przewietrzmy sypialnię. Najlepiej, aby zrobić to jak najwcześniej, gdy słońce jeszcze nie wzeszło wysoko, a na dworze nie panuje upał. Aby utrzymać jak najniższą temperaturę w pokoju dobrze jest zasunąć rolety i Materace-Dla-Ciebie lódzasłonić szczelnie okna, to sprawi, że grzejące słońce nie będzie aż tak nagrzewało pomieszczenia. Wieczorem także dobrze jest wpuścić nieco świeżego powietrza, a jeśli komary nam nie straszne można spać przy otwartym oknie. W sypialni można także ustawić wiatrak. W tym przypadku musimy jednak trochę uważać, o przeziębienie wcale nie jest tak trudno. Zła nowina dla wszystkich maniaków komputerowych, wielbicieli telewizji i pracoholików uzależnionych od telefonów komórkowych – urządzenia elektryczne są źródłem ciepła. Jaki z tego wniosek? Nie należy ich trzymać w sypialni. Potraktujmy ten pokój jako strefę wolna od elektroniki.

Bardzo ważną rolę odgrywa tu także pościel. Kołdra powinna być cienka, podobnie jak prześcieradło. Dobrze sprawdzi się pościel satynowa, która nie tylko jest przyjemna w dotyku, ale też będzie nas delikatnie chłodziła. Równie istotne jest to w czym śpimy. Warto tutaj także postawić na lekkie tkaniny, które będą odprowadzały wilgoć jednocześnie zapewniając przewiewność. Powinny być przyjemne w dotyku, aby nie podrażniać skóry.

Z pomocą może nam także przyjść odpowiedni materac. Doskonale sprawdzą się tutaj modele zawierające hydrożel. Jeżeli nie zamierzamy w przyszłości wymieniać materaca warto jest zainwestować w materace nawierzchniowe takie jak Arkadia, czy Achaja. Materace Dla Ciebie - hydrogelOba modele posiadają w swojej strukturze warstwę hydrożelu, która obniża wykrytą temperaturę o 3 stopnie, zatem doskonale sprawdzą się w upalne noce. Ich zaletą jest także to, że gdy już lato minie możemy je spokojnie zwinąć i schować, aby poczekały do następnych upałów. Natomiast osobom szukającym nowego materaca polecamy materac Zenja 3D. Model ten posiada w swojej strukturze 6 cm pianki hydrożelowej (na górze), natomiast z drugiej strony został wzbogacony o 6 cm pianki termoaktywnej. Pomiędzy tymi dwoma komponentami znajduje się 7 cm pianki poliuretanowej. Model ten nie tylko będzie nam przynosił ulgę w letnie noce, ale także doskonale dostosuje się do ciała stanowiąc podporę dla kręgosłupa. Pomóc nam mogą również poduszki wzbogacone o ten komponent – Mito i Isa. Z nimi na pewno noce nie będą aż tak gorące.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom upalne noce nie będą Wam psuły letniego humoru i każdy dzień będziecie witali rześcy i wypoczęci.