Pages Navigation Menu

Senne kolory

Kolory oddziałują na człowieka, w sposób bardzo zbliżony do muzyki. Naukowo udowodnione jest, iż mają one wpływ na nasze samopoczucie fizyczne, emocjonalne, jak i psychiczne. Dlatego niezwykle ważne jest zapoznanie się z ich właściwościami, aby móc urządzić kolorystycznie sypialnię tak, aby wspomagała nasz odpoczynek i relaks. Istnieje dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem ludzi za pomocą kolorów, a jest nią stosowana od wieków chromoterapia.

Kolory w barwach chłodnych działają uspokajająco i relaksująco, dlatego przy wyborze kolorystyki sypialni, ważne jest, aby kierować się odcieniami: fioletu, zieleni, a także błękitu. Odpowiednie dodatki, takie jak przytulne koce, narzuty, czy pościel mogą stanowić nie tylko piękną i barwną dekorację, ale także mieć dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie.

Barwa fioletowa postrzegana jest za odcień, który przenosi naszą świadomość na wyższe poziomy, sięgające nawet sfer duchowych. Fiolet porównywany jest z introwertycznością, której synonimy to: głęboka kontemplacja i medytacja. Majestatyzm tego koloru w nauce postrzegany jest jako „oznaczający najwyższą jakość”. Kojarzony jest z czasem, przestrzenią, luksusem, jakością, prawda i autentycznością.

Odcienie niebieskie są kolorami umysłu, mające działanie kojące, które łagodzi stresy.
Mocny błękit pomaga rozjaśnić umysł, zaś jasny wzmaga koncentracje, jednocześnie uspokajając umysł. Naukowcy zaobserwowali, że osoby wybierające odcienie niebieskie cechuje: sprawiedliwość, otwarty umysł, a także kreatywność.

Specyfika koloru zielonego polega na tym, że nie wymaga on od oczu żadnego przystosowania – ma on działanie kojące . Jego odcienie są kolorami niezwykłej równowagi, która relaksuje przywodząc skojarzenia przyrody i wzrostu.

Materace Dla Ciebie - Łóżko z podświetleniem

Zaobserwowano, że ludzie którzy upodobali sobie zieleń, są spokojni, cieszą się zaufaniem w społeczeństwie, a także kochają naturę.

W naszej ofercie znajdą Państwo pościele, koce i narzuty na łóżka w przeróżnych kolorach, dzięki czemu można będzie je dopasować do własnych upodobań i wystroju wnętrza.