Pages Navigation Menu

Sensit – materac dla każdego

Poszukiwanie idealnego materaca to dość absorbujący i czasochłonny proces. Dobranie odpowiedniej twardości, komponentów, które będą nam pasowały wymaga nieco cierpliwości i zaangażowania.

SENSIT Materace-Dla-CiebieCoraz częściej szukamy rozwiązań uniwersalnych, takich, które zadowalają większość konsumentów, które podobają się wszystkim. Nic dziwnego, tego typu rozwiązania powodują, że czujemy się bezpiecznie dokonując takiego zakupu. Na rynku materacowym również pojawiło się takie rozwiązanie, będące odpowiedzią na potrzeby wszystkich klientów – materac Sensit.

Budowa tego materaca jest absolutnie wyjątkowa. Łączy on w sobie trzy, najwyższej klasy pianki zapewniające wysoki komfort wypoczynku, ale także gwarantujące trwałość materaca.

Bazę stanowi bardzo sprężysta, a przy tym również niezwykle wytrzymała pianka wysokoelastyczna. Jej porowata struktura zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu materaca. Ponadto gwarantuje optymalna twardość i stabilne podparcie.

Część środkową materaca stanowi pianka termoaktywna o grubości 5 cm. Pianka ta mięknie pod wpływem temperatury ciała idealnie dopasowując się do sylwetki. Dzięki swoim unikalnym właściwościom poprawia krążenie krwi oraz minimalizuje ryzyko powstawania ucisków.

Aby jednak materac mógł być uniwersalny niezbędna jest jeszcze jedna warstwa w postaci 4cm lateksu na samej górze. To niezwykle elastyczny materiał powstały na bazie mleczka kauczukowego. Jego perforowana powierzchnia jest gwarancją bardzo dobrego przepływu powietrza co niweluje efekt pocenia się oraz zapobiega przegrzewaniu się organizmu w trakcie wypoczynku. Ponadto dzięki swojej sprężystości idealnie dopasuje się do ciała reagując na każdą zmianę pozycji snu i zapewniając stabilne podparcie dla kręgosłupa. Jego wysoki poziom elastyczności przekłada się bezpośrednio na doskonałe właściwości rehabilitacyjne i ortopedyczne. Materac Sensit posiada do wyboru dwa stopnie twardości – H2 średniotwardy i H3 twardy. Dzięki temu w prosty sposób dopasujemy go do swoich potrzeb.

Integralną częścią materaca Sensit jest antyalergiczny pokrowiec, który został wykonany z bardzo trwałej taniny odpornej na rozciąganie. Pokrowiec ten można prać w pralce w temperaturze do 30 stopni C, co znacznie ułatwia zachowanie higieny materaca. Ogromną zaletą są także wzmacniane boki z uchwytami, które znacznie ułatwiają podnoszenie materaca.

Materac Sensit dzięki swojej wyjątkowej budowie jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby klientów. Trwałość, wysoka jakość komponentów, odpowiednia elastyczność, możliwość wyboru twardości – to wszystko gwarantuje nam komfortowy, i przede wszystkim zdrowy wypoczynek.