Pages Navigation Menu

Sprężyny nowej generacji – double, stretch i helix

Sprężyny – wielu kojarzą się ze starym, skrzypiącym łóżkiem, które na dodatek faluje przy każdej próbie poruszenia się. To przeszłość. Ostretchpocket Materace-Dla-Ciebiebecnie najpopularniejsze są sprężyny typu pocket. Każda z nich zapakowana jest w oddzielny woreczek co powoduje, że materac z takimi sprężynami pracuje cicho i ugina się jedynie tam, gdzie jest wywierany na niego nacisk. Takich sprężyn może być też różna ilość na m². Standardowa formatka pocket zawiera około 272 sprężyn na m². W formatkach typu multipocket zagęszczenie ich jest większe, bo rzędu 508 sztuk na m², natomiast w luxpocket1000 sztuk. Wielu już kręci się w głowie od tych informacji, a to nie koniec. Bursa materace-Dla-Ciebie

Rynek materacowy stale rozwija się i rozbudowuje swoją ofertę. Doskonałym tego przykładem są właśnie sprężyny i to nie takie, jakie do tej pory były wszystkim znane. Pierwsza nowa bohaterka to formatka stretchpocket. To odporna na odkształcenia i trwała formatka kieszeniowa o wysokości … 3cm!. Swoje zastosowanie znajduje w materacach nawierzchniowych, a także w materacach typu doublepocket. Co to doublepocket? O tym za chwilę. Teraz skupmy się na naszej gwieździe 🙂 Stretchpoket to formatka posiadająca elastyczność punktową, a to oznacza, że doskonale podpiera ciało, i co najistotniejsze niweluje powstawanie drgań na powierzchni materaca. W swojej strukturze posiada 60 sprężyn na m².

Drugą gwiazdą jest wspomniana wcześniej formatka doublepocket, czyli podwójne sprężyny 😀 To połączenie ulubionej przez wszystkich forTars Materace-Dla-Ciebiematki pocket (272 sprężyny na m²) z opisaną wcześniej formatką stretchpocket (60sprężyn na m²). Dzięki połączeniu dwóch rodzajów sprężyn materac zyskuje jeszcze lepszą elastyczność punktową, zatem jeszcze lepiej amortyzuje ciało zapewniając nam niebiańsko komfortowy sen. Ponadto to doskonałe rozwiązanie dla par, gdyż doskonała elastyczność punktowa zapewni nam spokojną noc nawet jeśli obok nas śpi największa wiercipięta świata. Dodatkowo takie połączenie formatek daje nam podwyższoną wytrzymałość materaca.

Naszą kolejną bohaterką jest formatka HELIX. To niewielkie sprężyny otulone pianką visco. Dzięki takiemu połączeniu materac jest całkowicie bezgłośnhelix Materace-Dla-Ciebiey i doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Materac z formatką HELIX, czyli model Kastor, doskonale współpracuje ze stelażami regulowanymi. Tak, oczy Was nie mylą. Tym sprężynom nic nie grozi przy podnoszeniu zagłówka czy podnóżka w stelażu. Dzięki kieszonce z pianki, te sprężyny można zginać oddając się na przykład ulubionej lekturze, bez obawy o uszkodzenie sprężyn.

Jak widać obecnie materacowy rynek obfituje z różnego rodzaju sprężyny. A żeby się przekonać o ich właściwościach serdecznie zapraszamy do naszych salonów.