Pages Navigation Menu

Starcie stulecia – Memory kontra Lateks!

Ladies and gentlemen! Panie i Panowie! Już dzisiaj, tylko dla Państwa, najważniejsze starcie w świecie materacy! O tytuł pretendenta do pasa mistrzowskiego staną naprzeciwko siebie dwie największe gwiazdy.

p1130403_4f4b59b6a5b4ePierwszym kandydatem jest plastyczna i delikatna, poprawiająca krążenie pianka VISCO! To nie sprinter. Może nie imponuje szybkością, ale tak przyjemnego snu nie przyniesie żaden inny komponent. Kilka słów o tym zawodniku pozwoli nam go poznać bliżej. Pojawiła się w latach 70, kiedy to naukowcy pracujący dla amerykańskiej agencji kosmicznej NASA realizując plan podboju kosmosu, poszukiwali sposobu na poprawienie komfortu astronautów. Ci śmiałkowie podczas wielogodzinnego lotu bardzo długo musieli przebywać w jednej pozycji, a to wiązało się z uciskami, blokowaniem przepływu krwi i bólami kręgosłupa. Aby ulżyć im w cierpieniach stworzono materiał, który doskonale dopasowywał się do kształtu ciała, podpierał nie powodując ucisków. Przez wiele lat była dostępna jedynie dla badaczy kosmosu obecnie zeszła na ziemię z nowym celem – zapewnianie zdrowego snu i przyniesienie ulgi przepracowanym kręgosłupom. Długie treningi i próby się opłaciły! Teraz, kiedy osiągnęła szczytową formę, jest powszechnie dostępna dla wszystkich poszukiwaczy materacy.

To kameleon wśród pianek, bo spotykamy go pod różnymi nazwami – pianka leniwa, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, a najczęściej nazywana pianką memory. Te określenia oddają charakterystyczną cechę przybierana kształtu ciała, które na nim leży. Jego zarys jest widoczny nawet kilka chwil po ustąpieniu nacisku. Co ciekawe to dopasowanie i przybieranie kształtu jest w większości wynikiem temperatury, a nie nacisku. Pianka memory w zasadzie jest pozbawiona sprężystości, a modeluje się pod wpływem temperatury wydzielanej przez ciało użytkownika. Kiedy się rozgrzewa – mięknie sprawiając wrażenie delikatnego zapadania się np. w biodrach. Ta cecha zapewnia doskonałe właściwości ortopedyczne tej pianki. Doskonale podpiera kręgosłup, a ze względu na delikatne działanie nie powoduje ucisków a nawet stymuluje krążenie (w wyniku rozszerzania naczyń krwionośnych w tkankach podskórnych) i poprawia dotlenienie organizmu. Delikatnie otula ciało co minimalizuje obracanie się i wiercenie w nocy. Dopasowuje się do nas powoli, ale komfort i jakość wypoczynku na piance memory są warte tej chwili czekania.

Materace Dla Ciebie - lateksW drugim narożniku już prezentuje swoje muskuły sprężysty, wytrzymały i antyalergiczny LATEKS! To zawodnik, którego największą zaletą jest szybkość i doskonały refleks. Pierwotnie wywodzi się z deszczowych lasów ameryki południowej i środkowej i był produkowany z mleczka kauczukowego, czyli soku pozyskiwanego z drzewa rosnącego w tych rejonach. Pozyskiwanie lateksu i jego przetwarzanie były procesem czasochłonnym i kosztownym, więc wiele lat trwało zanim na dobre zagościł na materacowym rynku. Jednak jego doskonałe właściwości ortopedyczne były tego czasu warte. Lateks doskonale i, co niezwykle istotne – błyskawicznie dopasuje się do indywidualnego kształtu ciała. To ulubieniec wszystkich wiercipiętów – działa tylko na nacisk, co umożliwia mu zapewnianie idealnego podparcia kręgosłupa w każdej sekundzie! A dzięki swojej sprężystości i elastyczności jest niezwykle trwały i odporny na odkształcenia. Nie wywiera ucisku i charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami antyalergicznymi. Lateks nie pochłania wody, więc nie rozwinie się w nim żadna pleśń. Jest środowiskiem uniemożliwiającym rozwój bakterii i roztoczy. Aby spełnić oczekiwania wszystkich zainteresowanych lateks występuje w kilku odmianach. Ten syntetyczny jest polecany osobom uczulonym na substancje naturalne takie jak kurz. Z kolei dla osób, które są uczulone na substancje sztuczne wskazany jest lateks naturalny. Najczęściej polecanym i dostępnym na rynku jest lateks mieszany – zazwyczaj w proporcjach 20% naturalnego lateksu do 80% lateksu syntetycznego.

Jak wypadają te dwa komponenty w konfrontacji? Oba równie dobrze i w zasadzie w pojedynku można ogłosić remis. Oba materiały mają swoje unikatowe właściwości, a to, który bardziej przypadnie danej osobie go gustu to kwestia bardzo indywidualna. Pianka memory zadowoli wszystkich leniuchów, którzy w łóżku nie tylko śpią, ale również odpoczywają – daje błogie poczucie komfortu i otulania. Lateks przypadnie do gustu wszystkim, którzy nieustanie się w nocy kręcą i zmagają się z alergią czy nadmiernym poceniem. A ty drogi czytelniku, którego zwycięzcę wybierasz? Po najlepszą odpowiedź zapraszamy do naszych salonów.