Pages Navigation Menu

Stelaże do łóżek

Stelaż jest drugim po materacu najważniejszym elementem łóżka. Tak, jak dobrze dobrany materac jest gwarancją komfortowego snu, tak samo stelaż musi zostać właściwie dopasowany uwzględniając rodzaj naszego materaca i indywidualne preferencje, by stanowił wraz z materacem jedność.

Listwy każdego stelaża muszą być rozmieszone w taki sposób, który zapewni odpowiednią wentylację powietrza. Właściwa cyrkulacja powietrza sprawia, że nie tworzy się wilgoć ani pleśń na materacu. Kolejnymi ważnymi właściwościami stelaży jest gęstość ułożenia listew – powinny być ułożone gęsto, by materac nie ulegał odkształceniom w dolnej części oraz elastyczność listew –odbierająca część obciążenia i właściwie pracująca pod ciężarem ciała.

Na rynku jest bardzo szeroki wybór różnego rodzaju stelaży. Przy zakupie trzeba kierować się tym, jakie parametry ma dany model oraz, czy jest odpowiedni dla naszego materaca. Zakupiony stelaż ma służyć wiele lat i wraz z materacem zapewniać zdrowy, komfortowy sen i wypoczynek.

Nie warto oszczędzać na zakupie stelaża, ponieważ bezpośrednio wpływa na wygodę podczas snu oraz nasze zdrowie.

Jeśli kupujemy stelaż dla materaca sprężynowego, a przed wszystkim dla kieszeniowego typu pocket, należy wybrać ten, którego rozstaw listew jest jak najgęstszy. Odstęp między listwami powinien wynosić około 30mm-40mm. Dla materacy piankowych wartość prześwitu między listwami może być większa, lecz nie powinna przekraczać 50mm-60mm.

W przypadku stelaży z możliwością regulacji części zagłówkowej i podnóżkowej najlepiej sprawdzą się materace lateksowe i wysokoelastyczne.