Pages Navigation Menu

Stelaże – regulowane i z regulacją twardości

Stelaże do łóżek to oparcie dla materaca. Dlaczego? Dobry stelaż zapewni lepsze funkcjonowanie materaca, przedłuży jego żywotność, a nam podniesie komfort wypoczynku. Dlatego, kiedy decydujemy się na zakup nowego materaca, warto zainwestować stelazerównież w dobry stelaż. I tutaj może nas zdziwić szeroki wybór różnych stelaży.

Rodzaje stelaży pod materac

Aby uprościć sobie życie najłatwiej jest podzielić je na dwa typy: stelaże bez regulacji i z regulacją, takie jak stelaże z regulacją ręczną i stelaże z regulacją elektryczną. Stelaże bez regulacji użytkuje się na płasko. Nie mają żadnych podnoszonych elementów. Typowi przedstawiciele tego rodzaju to stelaż Idalia czy stelaż Nestor. W przeciwieństwie do drugiej grupy stelaży regulowanych, gdzie znajdują się elementy podnoszone. W niektórych stelażach takich jak stelaż regulowany ręcznie Feba, podnoszony zagłówek zapewni właściwe podparcie pleców podczas czytania książki, czy oglądania telewizji. To idealna propozycja dla osób, które w łóżku nie tylko śpią, ale również wypoczywają i się relaksują. Skończy się wreszcie ciągłe poprawiane poduszki, aby zapewnić plecom właściwe oparcie. W jeszcze lepszych modelach prócz regulacji zagłówka znajdziemy regulowany podnóżek. Stelaż Stelaż regulowany ręcznie Makary przyniesie ulgę zmęczonym po całym dniu nogom.

stelaże-oferta-materace-dla-ciebie

Stelaże elektryczne – na pilota

Wśród stelaży regulowanych możemy jeszcze wyróżnić te z regulacją ręczną – to tańsze modele oraz te najbardziej komfortowe – regulowane elektrycznie. Modele takie jak stelaż regulowany elektrycznie Taida czy stelaż regulowany elektrycznie Bakor wyposażone są w silnik, dzięki któremu za pomocą pilota możemy ustawić idealne ułożenie stelaża. Takie stelaże są niezwykle praktyczne, bo kiedy już Materace Dla Ciebie - taidaskończymy czytać książkę, stwierdzając, że czas spać nie musimy wstawać z łóżka, żeby ręcznie zmienić ustawienie stelaża na płasko. Tutaj wystarczy tylko kliknąć pilotem, a stelaż wróci do pozycji wyjściowej pozwalając nam odpłynąć w objęcia Morfeusza.

Jaki rodzaj materaca będzie odpowiedni na stelaż regulowany?

Stelaże regulowane stworzono dla większej wygody użytkowników, wymagają jednak odpowiedniego materaca. W tym wypadku dopuszczalne są tylko materace piankowe. Dobrze dopasowują się do takiego stelaża materace lateksowe takie jak Brizo. Niektóre modele materacy specjalnie przystosowano do współpracy ze stelażem ruchomym.

Materac wysokoelastyczny Nika średniotwardy dolną warstwę wykonaną ma z pianki o specjalnych napięciach umożliwiającą prawidłowe zginanie i układanie właśnie przy współpracy ze stelażem regulowanym. Właściwe zginanie materaca ułatwiają również specjalne nacięcia w dolnej piance materaca. Dzięki nim materac na pewno się nie odkształci nawet przy częstym podnoszeniu stelaża. Z kolei materace sprężynowe nie nadają się do takich stelaży. Nie są podatne na zginanie i sztywniejsze, a próba ich wygięcia do stelaża skończy się odkształceniem sprężyn i zniszczeniem materaca na własne życzenie. A takich uszkodzeń gwarancja nie obejmuje.

Stelaż regulowany, a stelaż z regulacją twardości – czy to jest to samo?

Naszym klientom często zdarza się mylić stelaże regulowane ze stelażami z regulacją twardości. Regulacja twardościMaterace-Dla-Ciebie jak dbac o materac prot w stelażu oznacza możliwość ustawienia odpowiedniego stopnia twardości na środkowych listwach stelaża – czyli w części biodrowej. Taką regulację umożliwiają specjalne przesuwane nakładki na listwach. Na każdej listwie znajdują się dwie takie nakładki. Przesunięte skrajnie do listwy bocznej nadają większej twardości, przesunięte na środek listwy sprawią, że stanie się ona bardziej miękka i elastyczna. Z regulacją twardości możemy się spotkać zarówno w stelażach bez regulacji np. stelaż Prot, jak i tych regulowanych (zarówno ręcznie jak i elektrycznie). A umożliwia ona dopasowanie stelaża do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Przystępując do zakupu stelaża warto rozważyć obie opcje.