Pages Navigation Menu

Ubieramy materac – pokrowce ekskluzywne.

O tym jak istotny jest odpowiedni pokrowiec do materaca pisaliśmy już nie raz. A to jaki to będzie pokrowiec zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. Co różni pokrowce od siebie? Skład tkaniny i właściwości. Dziś tencelzajmiemy się wyjątkową grupą pokrowców, a mianowicie przybliżymy Państwu pokrowce ekskluzywne. Znajdziemy tu cztery rodzaje pokrowców na materac. Każdy inny i każdy wyjątkowy.

Pierwszym z nich jest pokrowiec Tencel. Jego cecha charakterystyczna? Absorbuje on nadmiar wilgoci i uwalnia ja do atmosfery. Wykonano go z niezwykle przyjemnej w dotyku tkaniny, doskonałej dla osób o wrażliwej, delikatnej skórze. Zastosowane w nim włókna powstały z naturalnych substancji pochodnych drewna, co czyni go przyjaznym dla zdrowia użytkowników oraz dla środowiska. Ponadto jest biodegradowalny. Tencel posiada właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu jest wskazany dla astmatyków i alergików. Został on wyposażony w zamek błyskawiczny, dzięki czemu łatwo jest go zdjąć. Z powodzeniem można go również wyprać w pralce w temperaturze 40°C. Jego skład to: 37% tencel i 63% poliester.

Osobom ceniącym sobie stylowe wzornictwo do gustu przypadnie pokrowiec Kaila. Został on ozdobiony delikatnym, kwiatowym wzorem, który nadaje mu wyjątkowego, eleganckiego wyglądu. Włókna poliestrowe powodują, że pokrowiec ten doskonale dopasowuje się do materaca, nie marszczy się i jest bardzo wytrzymały. Zamek błyskawiczny ułatwia jego ściągnięcie. Pokrowiec Kaila można prać w pralce w temperaturze do 40°C, został on wykonany w 100% z poliestru.

Wszystkim, dla których ważna jest ekologia polecamy pokrowiec Ecotec. To wyjątkowy produkt. Powstał on z podwójnie tłoczonej bawełny recyklingowanej mającej gramaturę 370gr/m². To materiał ekologiczny uzyskany ze skrawków pozostałych po produkcji tekstyliów bawełnianych. Takie końcówki są zbierane, a następnie sortowane kolorystycznie i stosowane do produkcji pokrowca. W ten sposób unikamy procesu spalania, a więc nie zanieczyszczamy środowiska. Pokrowiec posiada wbudowany zamek błyskawiczny, dzięki czemu można go łatwo amicorściągnąć. Skład tkaniny, z której uszyto pokrowiec Ecotec wchodzi: 16% bawełny, 75% poliestru i 9 % moda krylu. Pokrowiec można wyprać w pralce do 40°C.

Dla osób zmagających się z alergiami i astmą świetnym rozwiązaniem będzie pokrowiec Amicor. Jego włókna działają od wewnątrz tkaniny zabezpieczając ją przed alergenami. Cechują go właściwości antyalergiczne i antygrzybicze. Pokrowiec ten można wyprać w pralce w temperaturze do 40°C. Został wyposażony w zamek błyskawiczny ułatwiający jego szybkie zdjęcie. W jego składzie znajdziemy: 18% viscozy, 7% akrylu i 75% poliestru.

Wszystkie cztery pokrowce należące do grupy pokrowców ekskluzywnych zostały uszyte z materiałów najwyższej jakości. Ma to niebagatelny wpływ na utrzymanie higieny materaca, a tym samym na nasze zdrowie.