Pages Navigation Menu

Ulga dla naszego kręgosłupa – materac Brizo

Niestety coraz częściej dopadają nas bóle kręgosłupa. Nie jest to już przypadłość osób starszych. Coraz więcej młodych osób zmaga się z tym problemem, którego skutki często nasilają się rano, kiedy wstajemy obolali i nieszczęśliwi. Sposobem na problemy z porannym wstawaniem jest materac Brizo!

Co w nim takiego niezwykłego? Po pierwsze to cudo jest wykonane z niezwykle elastycznej pianki lateksowej, znanej ze swoich właściwości ortopedycznych. Pisząc prościej – idealnie dopasowuje się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, zapewniając optymalne Brizo Materace-Dla-Ciebiepodparcie. A sprężystość tego materiału sprawia, że błyskawicznie reaguje na każdą zmianę pozycji! Rozwiązanie wprost idealne dla każdego wiercipięty. Często wiercimy się w nocy, ponieważ nie możemy znaleźć właściwej pozycji dla naszego kręgosłupa. W takim przypadku często przyczyną jest źle dobrany, czy też po prostu stary, wyleżany materac. Na materacu Brizo błyskawicznie zapadniemy w błogi sen i na pewno nie wybudzimy się przy każdej zmianie pozycji. Na tym niezwykłym materacu będziemy spać całkowicie zrelaksowani i odprężeni, ponieważ lateks niweluje powstawanie wszelkich ucisków. Jest on polecany również w profilaktyce antyodleżynowej. Nie blokuje przepływu krwi w tkankach podskórnych, dzięki temu krew lepiej krąży dotleniając organizm. Dlatego, ten model materaca jest szczególnie polecany nie tylko dla osób walczących z bólami pleców. To idealne rozwiązanie dla wszystkich przewlekle chorych, dochodzących do zdrowia po wypadkach, czy osób starszych. Świetnie też współpracuje ze stelażami ruchomymi, zapewniając optymalny komfort. Jest idealny dla wszystkich, którzy ze względu na stan zdrowia dużo czasu spędzają w łóżku. Przyniesie ulgę – odciąży nadwyrężony kręgosłup i poprawi krążenie.

Brizo to również trwałość i wytrzymałość. Lateks ze względu na wspomnianą wcześniej sprężystość, nawet poddany dużemu naciskowi, błyskawicznie wraca do pierwotnego kształtu. Materac został objęty 5-letnią gwarancją. Jest przeznaczony do użytkowania dwustronnego, więc regularne obracanie go przedłuża jego żywotność i zapewnia większą higienę w czasie snu.
Jeśli mówimy o higienie snu, warto w tym momencie podkreślić właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne tego materaca. Materiał stosowany do produkcji tego modelu w 20% składa się z naturalnego mleczka lateksowego, a w 80% z lateksu syntetycznego. Dzięki takiemu składowi jest wprostMaterace-Dla-Ciebie 7 idealny dla wszystkich nękanych przez alergie na substancje naturalne takie jak pyłki i kurz. Lateks nie chłonie wilgoci, więc na pewno nie będą się w nim rozwijać grzyby czy pleśń – po prostu jest to środowisko uniemożliwiające rozwój tych organizmów. Dzięki specjalnym otworom w materiale, materac Brizo jest bardzo przewiewny. A doskonała cyrkulacja powietrza dodatkowo podnosi jego walory higieniczne.

Ale , ale to nie wszystko! Specjalne otwory w materiale mają jeszcze jeden cel. Dzięki zróżnicowaniu ilości i średnicy otworów, powierzchnia materaca została specjalnie wyprofilowana na 7 stref. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasowuje się on do anatomicznej budowy ciała. Ludzki organizm, jest bardzo zróżnicowany więc w różnych odcinkach wywiera różny nacisk na powierzchnię materaca. Przykładowo materac w środkowej, najszerszej strefie stawia większy opór, zapobiegając nadmiernemu zapadaniu się. Mniejszy opór występuje między innymi pod głową, czy też pod stopami. Ma to jak najbardziej sens – przecież w środkowej części, tam gdzie biodra, nacisk jest największy. Fajnie, prawda?

W tym momencie warto też wspomnieć, że ten materac jest dostępny w dwóch stopniach twardości, zapewniających idealne podparcie ciała adekwatne do wagi. Możemy wybrać materac o twardości H2 czyli średniotwardy, idealny dla użytkowników o wadze od 60 do 80 kg. Drugim wariantem jest Brizo H3, czyli materac twardy, przeznaczony dla wszystkich mieszczących się w przedziale wagowym od 80 do 110 kg. Pamiętajmy jednak, że przy wyborze stopnia twardości równie ważne są nasze indywidualne preferencje – zarówno co do stopnia twardości i sposobu w jaki zazwyczaj śpimy, więc jeśli tylko mamy okazję, warto się do tego modelu przymierzyć.
Brizo to materac idealny dla 2 osób – lateks reaguje punktowo na nacisk, więc nie odczuwamy na nim ruchów partnera. Materiał nie przenosi drgań, więc możemy spać błogo nawet , jeżeli obok nas śpi wiercipięta. A to brzmi zachęcająco. Sprężysty, ortopedyczny, wytrzymały i higieniczny! Taki jest nasz dzisiejszy bohater. Idealny dla osób w każdym wieku. Dla tych szukających ulgi w bólach kręgosłupa, ale i tych ceniących komfort, wygodę i profilaktykę. Bo przecież lepiej zapobiegać schorzeniom kręgosłupa niż je potem leczyć. A w tym Brizo jest niezastąpiony!