Pages Navigation Menu

W trosce o nasz materac.

Kiedy już jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami wygodnego materaca warto o niego zadbać, czyli chronić przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Kurz i naskórek wnikające do naszego materaca stanowią doskonałe warunki dla Materace-Dla-Ciebie jak dbac o materac gababytowania roztoczy. Aby temu zapobiec warto stosować prześcieradła wykonane z dobrych gatunkowo tkanin. Najlepsze będą te przeznaczone do prania w wysokiej temperaturze takie jak prześcieradło satynowe z gumką Gold czy Estella lub prześcieradło bez gumki Vertus. Dobrym rozwiązaniem jest także ochronne prześcieradło Gaba. Dopiero pranie w temperaturze 60°C pozwala na skuteczne pozbycie się roztoczy.

Czasami jednak to za mało. Jeśli nasz materac nieustannie jest narażony na dodatkowe zabrudzenia warto zabezpieczyć go specjalną nakładką ochronną. Taka z dodatkową membraną PCV nie przepuści wilgoci i brudu do naszego materaca. Możliwość prania jej w bardzo wysokiej temperaturze 90°C jest gwarancją zachowania właściwej higieny snu i zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. W ochraniacz Danika powinni się zaopatrzyć wszyscy, którym zdarza się dzielić naszym materacem z małym dzieckiem albo wszędobylskim czworonogiem, który nie wyobraża sobie innego miejsca do spania jak nasze łóżko. W kwestii higieny radzimy również co jakiś czas odkurzyć materac – z tych samych powodów jak pranie pokrowca. Aby ograniczyć ilość roztoczy i zbieranie się kurzu we wnętrzu naszego materaca.

Materace-Dla-Ciebie jak dbac o materac protKwestie zdrowotne to jeszcze nie wszystko. Aby materac jak najdłużej zachował swoje właściwości i służył nam przez wiele lat powinniśmy też zainwestować w dobry stelaż. To oparcie dla materaca, które również pracuje i wpływa na nasz komfort snu. Zdecydowanie polecamy stelaże na elastycznych listwach. W przypadku materacy kieszeniowych i lateksowych o małym rozstawie listew – maksymalnie do 4cm. Przy większych odstępach miedzy listwami materac może ulec odkształceniu. Aby temu zapobiec w większości konieczne jest również regularne odwracanie materaca – z jednej strony na drugą. Nawet jeśli materac ma dwie różne twardości obydwie strony powinny być eksploatowane równomiernie, aby uniknąć najczęściej obciążanych punktów. Według ogólnych założeń materac powinien być obracany średnio co 6 miesięcy. Dodatkowo obracanie materaca sprzyja lepszej wentylacji. Nie powinniśmy stosować materaca na jednolitej płycie – właśnie ze względu na przepływ powietrza. Jeśli nie mamy jednak innej możliwości taki materac powinniśmy obracać nawet częściej. Dobrze jest również obracać materac co kilka miesięcy głowa-nogi. Nawet te siedmiostrefowe ponieważ strefy są symetrycznie rozłożone na całej długości materaca.

Dbanie o materac to nie jakieś szczególnie męczące zajęcie. Wystarczy kilka drobnych czynności, a przez wiele lat będziemy się mogli cieszyć naszym materacem i pięknymi snami 🙂