Pages Navigation Menu

Właściwy sen – najlepszy sposób na jesienną depresję

Jesień zbliża się wielkimi krokami. To pora, która sprzyja przygnębiającym nastrojom, dlatego podpowiemy Wam jak sobie radzić z jesienną chandrą. Jak wiadomo zdrowy sen jest gwarancją dobrej kondycji nie tylko fizycznej, ale przede wszystkim psychicznej. Jak zatem najlepiej się do niego przygotować? Warto zastosować się do poniższych rad, które Materace Dla Ciebie – z11063083Q,senzwane są: regułami higienicznego odpoczynku.

  1.  Do łóżka powinniśmy kłaść się dopiero wtedy, kiedy naprawdę czujemy potrzebę snu. Nie należy zmuszać się do spania! Do czasu znużenia należy zająć się relaksującymi czynnościami, które uspokajają nasze zmysły, np. czytaniem lekkiej książki, oglądaniem przyjemnego filmu, słuchaniem spokojnej muzyki. Pamiętajmy – nie wykonujmy działań pobudzających!
  2. Niezwykle istotnym nawykiem, który każdy powinien w sobie wyrobić jest wietrzenie sypialni, a także poprawianie pościeli. Gwarantuje to spokojniejszy i bardziej higieniczny odpoczynek.
  3. Polecane jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych, jednakże należy pamiętać, że można się do nich zabrać najpóźniej dwie, trzy godziny przed zaśnięciem. Taki dobór czasowy, daje pewność, iż rozbudzenie organizmu poprzez wysiłek fizyczny, przejdzie w zdrowe zmęczenie – pomoże zasnąć i pogłębić nasz sen.
  4. Ciemność i cisza. Dla właściwego snu najdogodniejszymi warunkami, jakie należy zapewnić to: w miarę możliwości całkowite odcięcie się od źródła hałasu, a także zgaszenie światła i pozasłanianie okien. Odpoczynek przy włączonym radiu, bądź telewizorze, wpływa na pogorszenie jakości naszego snu.
  5. Minimalny angaż umysłowo – fizyczny przed snem, powinien być rytuałem. Rozumiemy przez to lekkie, rozluźniające działania, jak np. picie ciepłej herbaty, mleka, miła rozmowa na przyjemny temat. Sprawi to, iż nasz organizm będzie rozluźniony w momencie przejścia w stan śnienia.
  6. Należy unikać jedzenia przed samym snem, działa ono pobudzająco na cały układ trawienny, działając pobudzająco na organizm. Zaleca się spożywanie posiłków najpóźniej dwie godziny przed snem.
  7. Zakazane jest spożywanie dużej ilości napoi,a także płynów pobudzających wieczorem, a więc: kawy, herbaty, jak i dużej ilości jakichkolwiek płynów – zmuszają one nas do nocnych wizyt w toalecie, zaburzając rytm spokojnego snu.
  8. Żadnego alkoholu późną porą! Możemy mieć pewność, że po wieczorach, które przeznaczymy na spożywanie alkoholu, nasz sen nie będzie miał działania regenerującego.

Jeśli będziemy stosować się do powyższych porad, na pewno polepszymy jakość i komfort naszego snu. Warto również pamiętać, że ważnym aspektem jest dobór odpowiedniego materaca do naszych preferencji, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.