Pages Navigation Menu

Wszystko o poduszkach

Dobrze dobrana poduszka może nawet w 40% decydować o naszym komforcie. Zapewnia odpowiednie podparcie głowy i karku a tym samym regenerację mięśni. Dobór idealne poduszki to sprawa bardzo indywidualna. Oferta jest bardzo bogata i znajdzieSoap Memory Materace-Dla-Ciebiemy w niej modele wykonane z różnych materiałach i o różnym kształcie. Żeby ułatwić wybór przedstawimy dzisiaj kilka opcji.

Poduszki piankowe to obecnie najbardziej popularne modele. Produkowane z różnych materiałów, z których każda inaczej dopasowuje się do ciała. Mamy poduszki wykonane z pianki poliuretanowej takie jak Fuma, Lete, Fuma Combo czy Soba. To niedrogi rodzaj wkładu, który znacząco może podnieść jakość naszego snu.

Modele wykonane z pianki termoplastycznej visco idealnie dopasowuję się do ciała, podpierając szyję. Materiał dodatkowo niweluje uciski i wspomagają krążenie. Znajdziemy w tej kategorii modele takie jak poduszka Memory, Luna, Memorysoy czy Soap Memory . Ze specjalnej odmiany tej pianki jest poduszka Visco Moon, której unikatowe właściwości pianki umożliwiają pranie całego wkładu (pianki) a nie tylko pokrowca. Nadaje przyjemne uczucie chłodzenia i jest szczególnie poLete Materace-Dla-Ciebielecana dla alergików. Wrażenie chłodu uzyskamy również na poduszce Mito i Comfort Water Gel – to modele, które szczególnie polecane są dla osób zmagających się z intensywnym poceniem w nocy.

Jeśli męczą nas alergie równie dobrym rozwiązaniem będzie pianka lateksowa. To naturalny materiał produkowany z mleczka kauczukowego – czyli żywicy drzew kauczukowych. Tworzy środowisko ograniczające rozwój roztoczy i drobnoustrojów. W tej kategorii polecamy poduszki Star Lateks i Ossa.

Kształt poduszki też ma duże znaczenie dla naszej wygody. Modele o specjalnym profilowaniu w garbki, jak Memory, Luna, Fuma czy Ossa, to poduszki przeznaczone dla osób, które większość nocy śpią na boku. Są odpowiednio wysokie więc stabilnie podpierają szyję, która przy spaniu na boku powinna układać się w linii prostej z kbiala_2_51796c74bfd15ręgosłupem. W modelu Lete jest dodatkowe karbowanie powierzchni poprawiające wentylację.

Taki kształt poduszki nie nadaje się jeśli raczej śpimy na plecach lub brzuchu, ponieważ są zbyt wysokie. W takim przypadku lepiej zdecydować się na poduszki o klasycznym, prostokątnym kształcie, określanym czasem jako mydełko. To kształt charakterystyczny dla modeli Star Lateks, Memorysoy, Soap Memory, Visco Moon, MitoComfort Water Gel czy Soba.

Wśród poduszek o klasycznym kształcie znajdziemy również poduszki z naturalnym wypełnieniem z pierza czy puchu. Ze względu na delikatność i sprężystość polecamy te wykonane w większości z puchu – jak poduszka Notte Neve, lub poduszki z jego dodatkiem jak poduszka Daina (biała lub écru). Niestety taki rodzaj wypełnienia nie nadaje się dla wszystkich bo może powodować silne alergie. Takiego wkładu zazwyczaj nie pierzemy. Aby pozbyć się roztoczy poduszkę lepiej wymrozić. Lepiej zrezygnować z największych poduszek 70×80. Takie poduszki wizualnie ładnie wyglądają na łóżku ale nie są wskazane dla naszego zdrowia. Poduszka nie może być za duża, żeby znajdowała się na niej tylko głowa i szyja. Barki powinny spoczywać na materacu a nie na poduszce. bed-945881_1920

Są również prostokątne poduszki z wypełnieniem syntetycznym. Poduszka Vitamed z wypełnienie ze specjalnego silikonowego granulatu – to dobre rozwiązanie dla alergików dzięki możliwości prania w wysokich temperaturach co pomaga pozbyć się bakterii i roztoczy. Innym rodzajem syntetycznego wypełnienia jest tak zwany sztuczny puch, czyli silikonowe włókno kulkowe. Jest sprężyste dzięki czemu się nie zbija. Poduszka Flora jest niezwykle przyjemna w dotyku dzięki pokryciu z tkaniny, w skład której wchodzi naturalny ekstrakt z olejku z lawendy.

Skoro już poznaliśmy tyle wariantów poduszek pozostaje poszukać dla siebie tej idealnej. Zapraszamy do kontaktu i na naszą stronę 😉