Pages Navigation Menu

Wybieramy materac – kilka przydatnych porad

 

„Dobry materac” – w tym wyrażeniu kryje się cały natłok materacowej wiedzy. Jakie jest nasze pierwsze skojarzenie, gdy słyszymy to hasło? Komfort, wygoda i „żeby mnie plecy nie bolały”. I to jest sedno całej sprawy. Spróbujmy jednak nieco to doprecyzować, tak aby wybór materaca nie kojarzył nam się z tortura,a był łatwy i przyjemny.

H1 czy H2 Materace-Dla-CiebieWygodny materac to taki, który ma odpowiednio dobrana twardość. Absolutnie nie bierzemy tu pod uwagę zasady, że im twardszy materac tym zdrowszy. To mit i pozostawmy go na tej półce. Materac musi się delikatnie ugiąć pod ciężarem naszego ciała, zatem dobieramy jego twardość do naszej wagi. Dla kogo jest ten przysłowiowy twardy materac (H3)? Dla osób ważących między 80 a 110kg. Natomiast bardzo twarde materace (H4) przeznaczone są dla wszystkich powyżej 110kg. Najpopularniejszym rozwiązaniem są materace średniotwarde (H2), które stanowią doskonały wybór dla wszystkich o wadze między 60 a 80kg. Osoby lekkie do 60kg wagi powinny zwrócić uwagę na materace o najniższym stopniu twardości – H1, czyli miękkie. Co zrobić, kiedy materac będą użytkować 2 osoby? Przy materacach dla par poleca się twardość dobrać pod osobę cięższą.

Wkład materaca. Pianka czy sprężyny?

Sprężyny dla zwolenników trwałości. Ogromny wpływ na pracę materaca mają także zastosowane w nim sprężyny. Sprężyny typu bonell będą pracowały na całej powierzchni. Są bardzo wytrzymałe bo równomiernie rozkładają nacisk na wszystkie sprężyny. To jednak rozwiązanie tylko dla jednej osoby. Polecane zwłaszcza dla starszych dzieci i młodzieży.

Natomiast sprężyny pocket będą uginały się jedynie w miejscu powstawania nacisku. Zapewnia to lepsze dopasowanie do ciała i dokładniejsze podparcie kręgosłupa czyli lepsze właściwości ortopedyczne. W przeciwieństwie do boenlli te sprężyny sprawdzą się w przypadku pary. Punktowe uginanie sprężyn zapewni stabilność powierzchni, nawet przy częstym obracaniu i wierceniu się partnera 🙂 W przypadku sprężyn typu pocket liczy się także ich ilość perseusz materace-dla-ciebiena m². Im jest ich więcej tym lepiej, wówczas powierzchnia materaca idealnie dostosowuje się i podpiera ciało a tym samym zapewnia lepszy właściwości ortopedyczne.

Pianki dla czcicieli komfortu 🙂 Zwłaszcza kiedy planujemy stelaż regulowany, z którym doskonale współpracuje. O komforcie spania na danym materacu decydują wszystkie zastosowane w nim komponenty. Odpowiednie dopasowanie się materaca do ciała powoduje, że kręgosłup ma stabilne podparcie w czasie snu – a co za tym idzie nie boli. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać stosujemy różnego rodzaju warstwy dodatkowe.

Mata kokosowa utwardza i usztywni całą powierzchnię. Propozycja dla trochę cięższych użytkowników lub po prostu zwolenników twardszych powierzchni do spania. To też produkt naturalny co ucieszy alergików. Jeśli strasznie się w nocy wiercimy, nieustannie zdobywamy nowe obszary materaca i zawzięcie walczymy z kołdrą najlepszym naszym sojusznikiem będzie lateks 🙂 Sprężysty i elastyczny reaguje błyskawicznie nieustannie zapewniając optymalne oparcie. Dzięki pionowej perforacji powierzchni jest przewiewny.cortina Materace-Dla-Ciebie

Kiedy poszukujemy uczucia otulenia, relaksu i odprężenia najodpowiedniejsza będzie pianka memory, czyli pianka termoplastyczna z pamięcią kształtu. Delikatnie i powoli pod wpływem temperatury modeluje się do ciała, odpręża napięte mięśnie i poprawia krążenie. Idealna pianka dla leniwych 😉

A ty drogi kliencie czego potrzebujesz? Jeśli męczą cię zakupy, sprecyzowane wymagań przed wybraniem się na łowy znacznie ułatwia podjęcie właściwego wyboru 🙂