Pages Navigation Menu

Wysoko nad podłogą – materace kontynentalne

Coraz popularniejsze na naszym rynku stają się łóżka i materace kontynentalne. Wysokie spanie „po amerykańsku” zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Jest to jak najbardziej uzasadnione kilkoma czynnikami. Taki system, polegający na spaniu na kilku (zwykle 3) różnych materacach ma niewątpliwie wiele zalet.

Po pierwsze – dolny materac bonellowy na stelażu nadaje całej konstrukcji trwałości. Te bardzo mocne, odporne na odkształcenia sprężyny charakteryzuje elastyczność Materace Dla Ciebie - alteapowierzchniowa – pod wpływem nacisku ciężar jest równomiernie rozkładany na całej powierzchni materaca. Natomiast dzięki zamontowanemu na stałe stelażowi materac jest stabilny, a dołączone do zestawu nóżki sprawiają, że nie jest w tym wypadku potrzebna rama łóżka.

Drugi „składnik” takiego materaca to system sprężyn typu pocket. Każda z nich działa niezależnie i dzięki temu materac ma zapewnioną elastyczność punktową. Mówiąc inaczej – tylko niektóre sprężyny zareagują na nacisk, idealnie dopasowując się do ciała. Dodatkowym atutem jest ich ułożenie w siedem stref twardości, co jeszcze podnosi komfort snu.

Wisienką na torcie w tym „systemie„ jest materac nawierzchniowy, który decyduje o twardości. W materacu kontynentalnym Altea nakładka jest wykonana z pianki memory, nadającej miękkości, świetnych właściwości ortopedycznych oraz poprawiających krążenie. Delikatnie otuli ciało sprowadzając błogi sen. Dzięki takiej warstwowej strukturze ten miękki materac nadaje się również dla osób o większej wadze, właśnie dzięki zastosowaniu podwójnych sprężyn – bonellowych i kieszeniowych.

Dla osób preferujących jednak średniotwardą powierzchnię do spania świetny będzie materac kontynentalny Galatea. Idealne połączenie kokosu z pianką termoelastyczną zapewnia twardszą powierzchnie snu, jednak warstwa pianki Visco zapobiegnie wszelkim uciskom i podeprze odpowiednio kręgosłup. Natomiast przewiewna i higieniczna mata kokosowa jest idealna dla alergików, ponieważ uniemożliwia rozwój drobnoustrojów i pleśni.

Jeśli wolimy bardziej sprężyste materace wspaniale sprawdzi się materac kontynentalny z lateksem Hermes. Pianka lateksowa oprócz świetnych właściwości ortopedycznych charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi – lateks tworzy środowisko, w którym nie mają szans rozmnażać się drobnoustroje, grzyby czy pleśń. Polecany jest dla wszystkich zmagających się z bólami pleców, bo dzięki swojej sprężystości idealnie dopasuje się do ciała umożliwiając zachowanie prostej linii kręgosłupa.

W materacu kontynentalnym Hera po mistrzowsku połączono dwa antyalergiczne materiały – lateks i kokos. Oba zapewniają idealną cyrkulację powietrza w materacu oraz odprowadzają wilgoć uniemożliwiając jednocześnie rozwój alergenów takich jak roztocza, grzyby czy pleśń. Zapewniający sprężystość i elastyczne dopasowanie do ciała został utwardzony warstwą maty kokosowej. Ten twardy materac można polecić wszystkim cierpiącym na schorzenia kręgosłupa, nawet lżejszym osobom – na pewno nie spowoduje ucisków.

Materac kontynentalny z kokosem Dafne to propozycja dla zwolenników spania na twardym. W tym komplecie całość uzupełnia materac nawierzchniowy wykonany z kokosu. Higieniczny i przewiewny dzięki siedmio- strefowym sprężynom pocket idealnie dopasuje się do krzywizny kręgosłupa. Idealnie podpiera, odprowadza wilgoć i uniemożliwia rozwój drobnoustrojów tworząc wymarzoną sypialnię.

Materace nawierzchniowe decydują nie tylko o stopniu twardości materaca kontynentalnego, ale również o higienie snu. Pokrowiec z tej nakładki łatwo zdjąć i założyćMaterace Dla Ciebie - galatea, dzięki czemu można go często prać, pozbywając się w roztoczy, martwego naskórka i innego nieprzyjemnego sąsiedztwa z naszego materaca. Te materace są cienkie więc zmieszczą się do większości pralek. Dodatkowo każdy materac z tego systemu można użytkować osobno, więc jeśli pojawi się potrzeba przenocowania gości, mogą stanowić dodatkową powierzchnię do spania. Mimo tego, że nie potrzebują one ramy łóżka są wysokie. W komplecie z nóżkami zapewniają spanie na wysokości ok.60 cm. Jest to więc wysokie, królewskie łoże. Zestawione np. z tapicerowanym zagłówkiem, fototapetą lub ścianą o ciekawej fakturze stworzą wspaniałą aranżację sypialni. Do tego elegancka narzuta i bez większego wysiłku możemy uzyskać efektowne wnętrze, które nie wymaga wielu dodatków, a zapewni komfortowy sen, niczym w samych obłokach.