Pages Navigation Menu

Z cyklu trudne pytania – A po co ten pokrowiec?

Materace-Dla-Ciebie - CeresZazwyczaj odpowiadając na pytanie klientów o cenę materaca zaznaczamy, że jest to cena w podstawowym, najtańszym pokrowcu np. pokrowcu Dormia. Powoduje to później lawinę pytań dotyczących pokrowców. Wyjaśniamy wówczas, że poszczególne pokrowce różnią się tkaniną, z której są wykonane, a przez to właściwościami i stąd również różnice w cenie materaca. Wybór tych tkanin jest bardzo duży, ale dzisiaj nie będziemy ich omawiać. Dzisiaj skupiamy się na samym znaczeniu pokrowca i odpowiedzi na pytanie, które dręczy niektórych naszych klientów – A po co w ogóle ten pokrowiec? Oraz – czy mogę kupić materac bez pokrowca?

Pokrowiec na materacu musi być i kropka. To integralna, niezbędna jego część. Spełnia taką samą rolę jak obudowa w telefonie komórkowym. Chroni wnętrze materaca przed czynnikami zewnętrznymi powodujące uszkodzenie i zabrudzenie. Materac bez pokrowca, bardzo szybko by się pobrudził i zniszczył a jego wkład pochłaniałby wilgoć i kurz, co skutkowałoby szalony rozmnażaniem się bakterii, grzybów, czy pleśni.

Czy możecie sobie Państwo wyobrazić spanie bezpośrednio na macie kokosowej? Nie bardzo, prawda? Więc na pokrowiec, chociażby ten najtańszy trzeba się zdecydować. Argument w postaci – ale ja nie chcę dopłacać do pokrowca jest bezpodstawny – cena pokrowca jest wliczona w cenę materaca. Wybierając najtańszą opcję materaca decydujemy się po prostu na najtańszą tkaninę. Decyzja o wyborze pokrowca z lepszej jakościowo tkaniny jak Medicott czy Bamboo, oznacza, że przykładowo dopłacimy 80-150 zł, a nie 300 – czyli tyle ile mniej więcej kosztuje zakup samego pokrowca z tych materiałów. Opłaca się więc zainwestować w pokrowiec już przy zakupie materaca.

Obalając kolejny argument, używany przez niektórych klientów zaznaczamy, że pokrowiec ze starego materaca nie będzie się nadawał. Niektórzy nie chcieliby dopłacać za pokrowiec myśląc, że wykorzystają pokrowiec ze starego materaca, bo przecież jest dobry. Aby się nie powtarzać pomijamy argumenty związane z kwestią higieny. Odwołujemy się do zdrowego rozsądku i przypominamy, że materace charakteryzują się różną wysokością. A pokrowca z 15 cm materaca nie włożymy na ten o wysokości 20 cm.

Pokrowce na materac stworzono, nie po to, żeby nas naciągnąć, ale żeby zapewnić lepszy komfort wypoczynku, higienę i trwałość materaca. W ten dobrej jakości warto zainwestować, bo w perspektywie kilku lat użytkowania materaca to niewielki wydatek. A komfort znacznie większy.