Pages Navigation Menu

Wszystkie zalety materaca Mossel!

Po latach dominacji sprężyn ze zdwojoną siłą wracają na rynek i do świadomości klientów materace piankowe. Jest to możliwe dzięki stosowaniu do ich produkcji nowych, Materace-Dla-Ciebie-mossellepszych materiałów. To już nie są te same pianki co kilkanaście lat temu, które cieszyły się dość kiepską sławą. Nowoczesne technologie produkcji, pozwalają otrzymywać higieniczne, wytrzymałe i sprężyste pianki, zapewniające wygodę i komfort snu. Jednym z najlepszych komponentów stosowanych w tej chwili do produkcji materacy jest pianka wysokoelastyczna HR. To rodzaj pianki poliuretanowej o zwiększonej wytrzymałości i sprężystości.

Świetnym przedstawicielem tej grupy materacy jest materac Mossel. Ten niezwykły materac posiada wiele dobroczynnych dla naszego zdrowia właściwości, dzięki którym przypadnie do gustu wielu użytkownikom.

Po pierwsze pianka wysokoelastyczna, z której materac jest wykonany. Materiał ten cechuje się gładką fakturą, ale nieregularną strukturą. Ta specyficzna budowa komórkowa, w odróżnieniu od zwykłej pianki poliuretanowej, zawiera miliony pęcherzyków. Dzięki temu zapewnia doskonałą elastyczność punktową, a tym samym nadaje materacowi właściwości ortopedycznych. W związku z tym idealnie dopasowuje się do ciała zapewniając optymalne podparcie dla kręgosłupa. Ta elastyczność i dynamiczność działania, czyli zdolność do natychmiastowego odzyskiwania kształtu dodatkowo gwarantują błyskawiczną reakcję na każdą zmianę pozycji. Każdy wiercipięta będzie więc z takiego materaca zadowolony!

Po drugie dzięki elastyczności punktowej jest to model idealny dla 2 osób. Materac ugina się tylko w punktach nacisku. Pianka wysokoelastyczna, nie przenosi drgań, czyli inaczej mówiąc, nie odczuwa się na nim ruchów partnera. Nie przeszkadzamy sobie nawzajem, więc można się na nim spokojnie wyspać.

Po trzecie, nie dość, że pianka HR jest materiałem ortopedycznym, jest również bardzo higieniczna w użytkowaniu. Istotnym atutem tej otwartej struktury komórkowej jest rewelacyjna wentylacja. Dzięki przepuszczalności powietrza materac odprowadza wilgoć z ciała i oddaje otoczeniu. Materac jest jak najbardziej antyalergiczny – nie rozwinie się w nim pleśń ani drobnoustroje, więc ten model jest jak najbardziej wskazany dla alergików.

Czwartą, wartościową cechą pianki wysokoelastycznej jest jej wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Nawet pod wpływem długiego nacisku nie utraci ona kształtu i szybko powróci do swojej pierwotnej formy. Materace ze zwykłej pianki poliuretanowej standardowo są objęte 2 letnią gwarancją. Natomiast dzięki zastosowaniu pianki HR, czas gwarancji na ten materac wydłużono do 5 lat.

Kolejnym, piątym atutem tego modelu jest profilowanie powierzchni na 7 stref. Górna warstwa pianki w materacu Mossel nie jest gładka i jednolita, ale specjalnie wyżłobiona, żeby jeszcze lepiej dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała. Dzięki specjalnym nacięciom w materiale, w niektórych strefach – tam gdzie nacisk na powierzchnię materaca jest największy (biodra, barki i łydki), materac jest twardszy i stawia większy opór. Dzięki takiej budowie zapobiega się efektowi nadmiernego zapadania się w materac, nawet przy większej masie ciała.

Szóstą zaletą Mossela jest jego obustronne użytkowanie! Materac z jednej strony jest wykonany ze średniotwardej pianki wysokoelastycznej H2, a z drugiej z pianki o stopniu twardości H3 – czyli twardej. Warstwy te są jednakowo profilowane. Dzięki elastyczności i 7 strefom zapewnią w nocy doskonałe podparcie ciała.

I na koniec wisienka na torcie, czyli siódma zaleta naszego bohatera! Mossel to wyjątkowy materac samomasujący. Dzięki wypustkom na jego powierzchni uzyskujemyMaterace Dla Ciebie - mossel efekt podobny do masażu uciskowego. Pod wpływem zmiennego nacisku, jakie nasze ciało wywiera na powierzchnię materaca poprawia się krążenie w tkankach podskórnych, a mięśnie, napięte po całym dniu pracy, ulegają rozluźnieniu. Aż miło sobie wyobrazić taki efekt.

Podsumowując – materac Mossel jest:

  • ortopedyczny i elastyczny,
  • wytrzymały,
  • higieniczny i antyalergiczny
  • profilowany
  • dwustronny
  • idealny dla dwóch osób
  • samomasujący

Ten materac nie tylko zapewni podparcie dla kręgosłupa. To antyalergiczny, higieniczny produkt, który nie tylko delikatnie ukoi nas do snu, ale dodatkowo w nocy delikatnie uciskając mięśnie da efekt masażu. Mięśnie się rozluźnią, a my na pewno wstaniemy wypoczęci. Czy jakiś inny materac może dać nam więcej?