Pages Navigation Menu

Zamawiamy pokrowiec na materac.

Materace Dla Ciebie - bambooPokrowiec to integralna i niezbędna część materaca. Niestety sporo osób nadal go ignoruje uważając tylko za zbędny wydatek, do którego zmuszają nas producenci. Jest to oczywiście nieprawda. Brak pokrowca to tak jak brak obudowy w telefonie, a to niedorzeczne prawda? Pokrowiec jest koniecznością. Ochrania on wkład materaca przed uszkodzeniem i zabrudzaniem, a tym samym przed gromadzeniem się kurzu i rozwojem roztoczy, czy pleśni. I jest ważny nie tylko dla naszego komfortu, ale również i zdrowia. Wykonany z dobrej jakości tkaniny, jest przyjemny dla naszej skóry, przewiewny i łatwy w użytkowaniu. Jeśli nadaje się do prania pozwala zachować materac w czystości. Możliwość prania pokrowca w wysokiej temperaturze (jeśli istnieje) pozwala pozbyć się szkodliwych roztoczy. Zawsze zwracamy klientom uwagę na znaczenie pokrowca przy zakupie materaca. Pokrowiec to część materaca, która się zużywa najszybciej, dlatego gwarancja na pokrowiec wynosi dwa lata. W związku z tym, aby dbać o nasz materac można dokupić do niego sam pokrowiec. Na szczęście obserwujemy wzrost zainteresowania utrzymaniem higieny w materacu i ta usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Używamy określenia usługa nieprzypadkowo. Składając zamówienie na sam pokrowiec wybieramy tak naprawdęamicor tkaninę z jakiej panie kwarcowe go uszyją. Przy składaniu zamówienia wybieramy rozmiar naszego materaca – długość i szerokość i co bardzo ważne w tym wypadku podajemy również wysokość wkładu materaca! Dlaczego? Zakres grubości materacy jest bardzo duży. Od 10-11cm do 26-27cm. Dlatego przed zakupem powinniśmy ją dokładnie sprawdzić. Jeśli mamy taką możliwość zmierzmy wkład posiadanego przez nas materaca bez pokrowca. Pokrowiec, aby dobrze wyglądał i się nie marszczył powinien ciasno przylegać do wkładu materaca. Za duży będzie się marszczył i przesuwał, a za mały może nawet spowodować odkształcenie pianki na bokach. Po uszyciu pokrowca zamówienie jest wysyłane go klienta.

Teraz tkanina. Dostępny wybór tkanin jest bardzo duży. Przeznaczony do czyszczenia chemicznego, z tkaniny niepalnej pokrowiec Margrita. Poliestrowy, dzięki czemu szybko wysycha, pokrowiec Dormia. Tkaniny zawierające bawełnę są przewiewne i doprowadzają wilgoć, czyli pot od ciała – pokrowiec Aloe Vera ma jej w składzie 35%, a najbardziej naturalny pokrowiec Medicott – 75%. Pokrowiec Soya jest bardzo wytrzymały i odporny na przetarcia, idealny dla posiadaczy dzieci i włochatych pupili : ) Delikatny w dotyku pokrowiec Bamboo charakteryzuje się ecotecwłaściwościami termoregulacji i niweluje nieprzyjemne zapachy. Ten z dodatkiem srebrnej nitki, czyli pokrowiec Silver Active rozładowuje ładunki elektryczne. Jedwabisty w dotyku pokrowiec Cashmere to synonim luksusu – połączenie delikatności jaką daje domieszka wełny pozyskiwanej z kóz kaszmirskich z wytrzymałością i właściwościami utrzymywania ciepła. Dla miłośników kolorów są dwa zwariowane pokrowce – zielony Greenmed i niebieski Glos. Dostępne są również od niedawna pokrowce ekskluzywne. Charakteryzujący się pięknym, eleganckim, kwiatowym wzorem to Kalia. Antybakteryjny i antygrzybiczny pokrowiec Amicor posiada w składzie specjalne włókna chroniące przed alergenami. Dla wszystkich żyjących ekologicznie nadaje się idealnie pokrowiec Ecotec wyprodukowany z recyklingowanej bawełny.

Dowody są niepodważalne. Pokrowiec jest niezwykle istotny dla materaca i dla nas. Mamy w czym wybierać, więc dbajmy o nasz materac zmieniając mu co jakiś czas pokrowiec.