Pages Navigation Menu

Zenja 3D – ideał wśród materacy

Piankowe, bonellowe, kieszeniowe, wysokoelastyczne ….. i wiele innych materacowych przydomków może na początku wprawić w osłupienie. I jak tu w tym oceanie różnych modeli materacy, znaleźć ten jeden, jedyny, najlepszy? Materace lateksowe są bardzo elastyczne, materace wysokoelastyczne bardzo higieniczne w użytkowaniu Materace Dla Ciebie - zenja 3Da materace sprężynowe trwałe. Na co się więc zdecydować? W tym materacowym gąszczu warto wyłowić prawdziwą perełkę – materac Zenja 3D!
Jego trójwarstwowy wkład zapewnia nie tylko idealne podparcie kręgosłupa podczas snu. To również, przewiewność i higiena użytkowania, a także komfortowy, błogi sen o każdej porze roku. Podstawę materaca, czyli jego środkową warstwę stanowi pianka poliuretanowa o ogromnej wytrzymałości. Ten sprężysty, odporny na odkształcenia materiał, dzięki jednolitej komórkowej budowie zapewnia również świetną cyrkulację powietrza. Inaczej mówiąc materac oddycha i nie ma możliwości, żeby gromadziła się w nim wilgoć czy pleśń.
Jednak dla komfortu snu najważniejsze są zewnętrzne warstwy tego materaca. To one nadają mu świetnych właściwości ortopedycznych. Dzięki nim materac dopasowuje się do każdej krzywizny ciała, zapewniając idealne podparcie dla kręgosłupa. Właściwości ortopedyczne materiału wzmocni dodatkowo odpowiednie profilowanie powierzchni. Dzięki specjalnym nacięciom materac w różnym stopniu reaguje na nacisk. Dodatkowo poprawiają one cyrkulację powietrza w materacu i doprowadzają wilgoć od ciała oddając ją otoczeniu. Materac można użytkować dwustronnie, przy zachowaniu stopnia twardości twardości H2, czyli średniotwardego. Jest to najbardziej uniwersalna twardość, idealna dla większości użytkowników.
Jak już było wspomniane wcześniej obie pianki, co kolejny raz warto podkreślić, posiadają właściwości ortopedyczne. Podtrzymują kręgosłup, zapewniając jego ułożenie w linii prostej. Kolejną wspólną cechą obu warstw zewnętrznych jest niwelowanie ucisków, co jest niezwykle istotne szczególnie przy spaniu na boku. Dzięki temu poprawia się krążenie w tkankach podskórnych.
Więc na obu stronach materaca śpi się wyjątkowo komfortowo. Jednak w tym miejscu należy podkreślić różnice pomiędzy stronami materaca. Bo to właśnie one sprawiają, że materac Zenja jest tak niezwykły. Został zaprojektowany w systemie lato/zima. Ale to nie wszystko! Zwyczajne materace tworzone w ten sposób posiadają z jednej strony specjalną warstwę, na sezon jesienno/zimowy, która grzeje. Zazwyczaj jest to warstwa wełny owczej. Natomiast materac Zenja 3D to coś więcej! To kolejny krok naprzód w doskonaleniu produkcji materacy. W jego przypadku zastosowano dwie specjalne, funkcjonalne warstwy o unikatowych właściwościach, z których jedna zapewnia przyjemne ciepło, a druga rozkosznie chłodzi! Choć ciężko w to uwierzyć tak naprawdę jest.
Na chłodniejsze miesiące – 6 centymetrowa warstwa pianki termoelastycznej, delikatnie otuli nasze ciało. Rozgrzana od temperatury ciała delikatnie mięknie i utrzymuje stałą temperaturę. W tym aspekcie działa podobnie jak wełna – izoluje ciepło zamiast oddawać je otoczeniu. Nie zmarzniemy więc nawet śpiąc w chłodniejszej sypialni.
Druga strona tego modelu z kolei została opracowana z myślą o upalnych, letnich nocach. Specjalna warstwa z pianki hydrożelowej o wysokości 6 cm, obniży wykrytąMaterace Dla Ciebie - hydrogel temperaturę ciała o około 3°C. Dodatkowo świetna przewiewność materiału potęguje efekt chłodzenia. Materiał ten działa w sposób inteligentny obniżając wykrytą temperaturę, dzięki czemu nadaje przyjemnego uczucia świeżości i orzeźwienia. Efekt ten utrzymuje przez wiele godzin, więc jest to doskonałe rozwiązane dla wszystkich zmagających się z nadmierną potliwością w czasie snu. Odprowadza wilgoć z ciała i oddaje otoczeniu. Dzięki właściwościom regulacji temperatury wspomaga także dotlenienie organizmu. Jest to przydatna właściwość zwłaszcza dla wszystkich nękanych przez alergie. Pierwotnie materiał ten był stosowany do produkcji łóżek wodnych, więc śpiąc na tej powierzchni odczujemy także odprężenie mięśni, napiętych po całym dniu.
Brzmi fantastycznie, nieprawdaż? Aż się robi przyjemnie na samą myśl o spaniu na tak unikalnym materacu. Więc jeśli w najbliższym czasie mamy w perspektywie wymianę materaca, warto bliżej zapoznać się z tym produktem, który zapewni nam nie tylko konieczne podłoże do spania. Zenja 3D to coś więcej niż materac. To synonim komfortu i przyjemności.