Pages Navigation Menu

Zima za pasem

Materace Dla Ciebie - Zimowy materacZima już za pasem, więc najwyższy czas się do niej przygotować. Ciepła kurtka, czapka, szalik i oczywiście gorąca herbata to z pewnością idealny przepis na zimową aurę. Prócz tego warto też pomyśleć o naszym komforcie spania. Podczas chłodniejszych nocy, ważne jest, aby zadbać o ciepło i dobrą atmosferę w sypialni. Dzięki temu nasze samopoczucie będzie lepsze, a sypialnia okaże się najlepszym, przytulnym schronieniem.

Po pierwsze – spraw sobie odpowiedni materac. Jeśli jesteś zmarzluchem pomyśl o wymianie swojego materaca na taki, który posiada w swoim składzie owczą wełnę. Ten surowiec posiada wiele charakterystycznych cech, które umożliwiają wytwarzanie wysokiej jakości wyrobów włókienniczych. W zimne dni wełna w materacu będzie utrzymywała stałą temperaturę naszego ciała i pobudzała krążenie krwi. Dzięki temu będzie nam ciepło, a warto również zauważyć, że wełna ma działanie przeciwreumatyczne!

Po drugie – ciepła kołdra! W chłodniejsze noce na pewno przyda się w naszej sypialni cieplutka kołderka. Najlepiej wybrać taką, która wypełniona została puchem. Są one lekkie, ale ciepłe – to najlepszy wybór dla osób o obniżonym krążeniu krwi lub po prostu lubiących ciepło. Naturalne puchowe kołdry zimowe są idealnym sposobem na zapewnienie sobie komfortowego snu w zimowe noce. Wbrew stereotypom są one lekkie i nie sprawiają wrażenia ciężkości. Nie ma też mowy o przegrzaniu ze względu na ich właściwości termoregulacyjne.

Po trzecie – wybierz swój zimowy komplet pościeli. Latem egzamin zdają pościele satynowe, które miło chłodzą podczas snu. W chłodniejsze dni lepiej wybrać pościele bawełniane, flanelowe, czy z kory, które są miękkie, miłe w dotyku i oczywiście utrzymują ciepło podczas snu. Różnorodność wzorów i kolorów pościeli pozwala na dopasowanie ich do dowolnego wystroju.

Po czwarte – otul się w ciepły koc. Koc to nierozłączny atrybut podczas mroźnych wieczorów. Sprawdza się podczas odpoczynku przy książce i ciepłej herbacie. Przytulny, miękki materiał umili nam każdą chwilę. Sprawdzą się koce zarówno akrylowe, wełniane czy z mikrofibry. Każdy z nich będzie nie tylko świetnym okryciem dla Ciebie, ale także pięknym i praktycznym prezentem dla Twoich bliskich.

Z takim przygotowaniem masz pewność, że nawet w najgorsze mrozy nie będą Ci straszne w Twojej sypialni. Natomiast po dobrze przespanej nocy, czekać Cię będzie piękny zimowy dzień.