Pages Navigation Menu

Zimowa i letnia strona materaca

Większość materacy należy regularnie obracać – o 180 stopni, czyli zamieniać głowę z nogami, ale co najważMaterace Dla Ciebie - owcza wełnaniejsze z jednej strony na drugą. Taka operacja przedłuża żywotność naszego materaca i należy ją wykonywać co kilka miesięcy – minimum raz na pół roku. Są jednak modele materacy, których odwracanie regulują pory roku. Tak się dzieje w przypadku materacy posiadających wkład lato – zima.

Zazwyczaj takie modele mają z jednej strony warstwę wełny owczej. To materiał, który utrzymuje stałą temperaturę – rozgrzany od temperatury ciała, utrzymuje ciepło przez całą noc przez co ułatwi i przyspieszy zasypianie. To naturalny antyalergiczny komponent, który dodatkowo odprowadza wilgoć od ciała. Jest przewiewny oraz pobudza krążenie, uśmierza bóle reumatyczne i bóle kręgosłupa. Tą stronę materaca użytkujemy w sezonie jesienno-zimowym, kiedy każda ilość ciepła jest mile widziana. Na drugiej stronie – tej bez warstwy wełny owczej, śpimy w miesiącach wiosenno-letnich, gdy dodatkowe ciepło jakie daje wełna nie jest nam potrzebne. Pianki stosowane z tej strony materaca są przewiewne i nie nagrzewają się pod wpływem temperatury ciała, co pozwoli nam uniknąć efektu przegrzania. Materace-Dla-Ciebie Kora

Niestety wieczory i noce zrobiły się już mroźne. Jeśli cierpimy na chroniczne wychłodzenie, ciągle mamy nieustaną ochotę przytulić się do kaloryfera i długo nie możemy zasnąć na zimnym materacu szczękając zębami. Wełna owcza może się dla nas okazać wybawieniem. Z pośród materacy piankowych o ten komponent wzbogacono materace Aries i Agnus, materace wysokoplastyczne zawierające wełnę to Kora i Nila a materace kieszeniowe – Zefir, Euros i Hebe. Jeśli wśród nich nie znajdziemy naszego wymarzonego materaca is istnieje możliwość dodania tego komponentu do innych modeli za dodatkową opłatą. Po szczegóły zapraszamy do naszych sklepów lub kontakt z BOK.

W kontekście pór roku warto jeszcze zwrócić uwagę na materac Zenja 3D. Ten niezwykły materac piankowy nie tylko delikatnie Materace Dla Ciebie - zenja 3Dogrzeje w sezonie zimowym dzięki warstwie pianki termoelastycznej utrzymującej ciepło, ale także dzięki warstwie hydrożelu będzie prawdziwym wybawieniem w miesiącach letnich. Hydrożel to bardzo specyficzny materiał, który obniża wykrytą temperaturę ciała o około 3°C dając uczucie odświeżenia. Ten model spełnia określenie lato/zima w 100%. Nie tylko będzie dogrzewał w zimie jak w tradycyjnych modelach tego typu, ale też i ochłodzi latem. Bajka prawda?

Materace produkowane w systemie lato/zima obracamy nie tylko, aby przedłużyć ich żywotność czy poprawić higienę. Ich właściwe obracanie przyniesie nam dodatkowe korzyści – ogrzeją i utulą do snu gdy najbardziej potrzebujemy ciepła. A przy dzisiejszych chłodach wszyscy o tym marzymy.