Pages Navigation Menu

Dobrze znana – pianka poliuretanowa

klio Materace-Dla-CiebiePianka poliuretanowa – materac dla Ciebie!

Chyba każdy kto postanowił dokonać zakupu materaca zauważył, że do ich produkcji wykorzystywana jest cała gama różnorakich materiałów. Różnią się one między sobą pod wieloma względami, a próba zapoznania się ze wszystkimi może zakończyć się zawrotami głowy 😉 Dziś przybliżymy Wam materiał, który jest jednym z najczęściej wykorzystywanych do produkcji materacy. A cóż to takiego? To nic innego jak stara, ale dobra pianka poliuretanowa.

Co to jest pianka poliuretanowa?

To tworzywo najpowszechniej używane do produkcji materacy, co wcale nie wydaje się takie dziwne, jeśli przyjrzymy się mu bliżej. Przede wszystkim pianka poliuretanowa charakteryzuje się sprężystością i ogromną wytrzymałością. Jest ona odporna na różnego rodzaju naciski, odkształcenia i wgniecenia. Z tego też powodu znajduje swoje zastosowanie w materacach dla dzieci – jej żadne podskoki nie są straszne! A przy tym jest dobra dla delikatnego, kształtującego się kręgosłupa. Sprawdzi się równie dobrze w przypadku dorosłych użytkowników – pianka poliuretanowa zapewnia naturalne podparcie dla kręgosłupa, a powierzchnia nie przenosi drgań, więc nadaje się również dla par.

materace-piankowe-oferta-materace-dla-ciebie

Materac z pianki poliuretanowej – dla kogo?

Drugą, istotną cechą pianki poliuretanowej jest jej jednolita budowa, a co z tym związane, doskonała izolacja termiczna. To również materiał odznaczający się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza. Pęcherzyki powietrza persefona Materace-Dla-Ciebieznajdujące się w niej sprawiają, że pianka poliuretanowa jest przewiewna. To sprawia, że materace z takiej pianki są dobrą propozycją dla alergików i astmatyków. Modele wykonane z tej pianki powstają przy użyciu środków, które nie wywołują alergii, dzięki czemu są bezpieczne i higieniczne. Pianka poliuretanowa nie powoduje ucisków, więc nadaje się również dla osób narażonych na powstawanie odleżyn.

Zalety pianki poliuretanowej

Już sama taka pianka może tworzyć materac, jak np. materac piankowy Klio. Może również stanowić bazę, którą wzbogacamy o inne warstwy. Materac piankowy z lateksem Nike, czy materac piankowy memory Erato posiadają podstawę, czyli swoją zasadniczą część, zbudowaną właśnie z pianki poliuretanowej. Jest również stosowana powszechnie do produkcji wielu innych modeli. Stanowi dodatek w materacach sprężynowych pocket i bonell, gdzie jest zastosowana do wzmocnienia boków i zabezpieczenia sprężyn, tak jak materac pocket z lateksem obustronnym Eris, materac multipocket z lateksem Herakles czy multipocket memory z kokosem Laila. Dzięki jej zastosowaniu do wzmocnienia boków tych modeli, materace są odporne na odkształcenia i wgniecenia. Podstawowe modele materacy pocketmaterac pocket Posejdon i bonellmaterac bonellowy Hestia, o twardości H2, są obudowane tylko pianką poliuretanową. Przecież bez niej spanie na sprężynach byłoby koszmarem porównywalnym do spania na gwoździach. Znacznie podnosi więc komfort i jakość snu. W wielu materacach sprężynowych stanowi ich drugą – średniotwardą stronę, np.  materac bonellowy z kokosem Artemida, materac bonellowy kokos z lateksem Hekate, materac pocket z podwójnym kokosem Zeus, materac pocket z kokosem Morfeusz czy materac pocket memory Apollo.Lete Materace-Dla-Ciebie

Pianka poliuretanowa nie tylko do materacy

W kontekście pianki poliuretanowej, warto wywołać również temat poduszek. Wykonane z tego materiału posiadają średni stopień twardości. Cechuje je dość duża sprężystość i dobra cyrkulacja powietrza. Karbowana poduszka Lete to idealna propozycja dla osób zmagających się z nadmierną potliwością, a dzięki profilowaniu odpowiednio podpiera głowę i szyję. Właściwe ułożenie kręgosłupa zapewnia również piankowa poduszka Fuma.

Nowe wydanie pianki poliuretanowej

Wiele osób słysząc o piance poliuretanowej od razu kręci głową. Zupełnie niepotrzebnie. Wymagający rynek materacy i rynek tapicerski powoduje, że materiał ten jest coraz lepszy i już dawno nie przypomina pianek sprzed 20 lat. Nowoczesna pianka poliuretanowa spełnia coraz większe wymogi klientów. To wysoka jakość przy zachowaniu relatywnie niskiej ceny.